Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”



BIP





DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły-  konkurs









ROK SZKOLNY 2020/2021






ZBIÓRKA DLA PANI AGNIESZKI

Czerwiec 2021

W dniach 18.06-23.06.2021r. Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę dla chorej Pani Agnieszki Derylak. Udział wzięli wszyscy uczniowie od przedszkolaków do ósmoklasistów, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły. Każdy był chętny do pomocy i okazał swoje dobre serce. Udało nam się zebrać 1324.82 zł. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że niebawem Pani Agnieszka poczuje się lepiej.

Logo wykonała uczennica klasy VIII - Aleksandra Kogut
Aleksandra Kogut i Kamila Okruch uczennice kl. VIII








V RAJD ROWEROWY „SZLAKIEM NASZEJ HISTORII” W PISKOROWICACH

Czerwiec 2021

W niedzielę 13 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć uczestników corocznego rajdu rowerowego organizowanego przez GOK i GBP w Kuryłówce. W tym roku odbył się na 20-kilometrowej trasie Kuryłówka – Piskorowice – Mołynie – Ożanna. W naszej szkole stawiło się 180 uczestników, których powitał dyrektor szkoły p. Dariusz Miś. Podziękowała mu za gościnę wójt gminy Kuryłówka p. Agnieszka Wyszyńska, która także uczestniczyła w rajdzie.
Goście odwiedzili ciekawe miejsca Piskorowic: plac ceerkiewny, z którego oglądali panoramę wsi, historyczny cmentarz, starą część szkoły i dworek Zamojskich na Mołyniach. Po drodze oddali hołd majorowi Rudnickiemu przy Dębie Katyńskim. Przewodnikami po wsi byli p. Maria Czapla, jako nauczycielka historii i p. Władysław Czapla, sponsor muzeum szkolnego. Taką liczną grupę podejmowali z podziałem na grupy. Opowiadali o historii, związanej ze zwiedzanymi miejscami, a także o znaleziskach, wydobytych w ubiegłych latach z Sanu: elementach wyposażenia żołnierzy z I wojny światowej, broni oraz 2 płaskich barkach wojsk austriackich zatopionych w wyniku gęstego ostrzału.
Te obiekty można obecnie obejrzeć odrestaurowane przez p. Władysława Czaplę w Muzeum Szkolnym. Właśnie muzeum wzbudziło największe zainteresowanie. Wszyscy rowerzyści od 6 do 60 lat zwiedzali je w skupieniu, wymieniając wrażenia na temat eksponatów.
Po udziale we mszy św. w kościele pw. św. Karola Boromeusza rajd udał się w dalszą drogę.

V RAJD ROWEROWY "Szlakami naszej historii"

V rajd rowerowy

p. Teresa Dziedzic-Kabdani








Wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Zielone Laboratorium Lafarge”!

Czerwiec 2021

Pan Dyrektor nominował klasę IV i p. Marię Czapla jako nauczycielkę przyrody do udziału w programie promującym wiedzę o źródłach energii i ich przetwarzaniu. Najważniejszym celem programu było uświadomienie dzieciom, że trzeba dbać o czystość wody, powietrza i gleby, żeby mogły służyć ludziom jeszcze przez tysiące lat. Trzeba przetwarzać odpady i nie wyrzucać od razu uszkodzonych rzeczy, tylko je naprawiać. Wszyscy powinniśmy oszczędzać wodę i prąd: zakręcać kurek podczas mycia zębów, zainwestować w zmywarkę, zamiast myć naczynia ręcznie, wyłączać światło w pokojach, gdzie nikt nie przebywa. Wiele innych sposobów wymyślili chłopcy i dziewczynki z kl. IV. Swoje pomysły zawarli w pięknie wykonanych pomysłowych komiksach, które były wystawione na korytarzu szkolnym. Każde z dzieci wykonało własny komiks na podstawie wiadomości zdobytych podczas serii 3 lekcji, przeprowadzonych zdalnie przez p. Marysię. Jedna była poświęcona wodzie, jej użytkowaniu i oszczędzaniu, druga powietrzu, a trzecia ziemi.
Dzięki programowi wiemy teraz jak zachować czystą i zdrową naszą planetę na przyszłość!

p. Teresa Dziedzic-Kabdani








Wiosna, ach to Ty

Czerwiec 2021

W konkursie plastyczno – językowym pod hasłem „Wiosna, ach to Ty” wzięło udział 21 uczniów. Praca konkursowa w postaci mapy myśli była wykonywana w parach. Zadaniem uczniów było zgromadzić jak najwięcej oznak wiosny i zobrazować je według własnych pomysłów. Następnie podpisać w języku polskim i angielskim. Wpłynęło 11 ciekawych i twórczych prac. Oceny prac dokonała komisja konkursowa, która przyznała ex aequo dwa I miejsca ( Hubert Janas kl. II, Maja Okruch i Natalia Okruch kl. VI ), dwa II miejsca ( Magdalena Paluch i Aleksandra Rusin kl. II, Wiktoria Mach i Amelia Tara kl. III ) i dwa III miejsca ( Oliwia Sawicka i Miłosz Okruch kl. II, Marcel Paluch i Piotr Szewc kl. II). Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie, otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody, które zostały pozyskane od sponsorów przez p. Alicję Trojan. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Organizatorzy: p. Alicja Trojan, p. Elżbieta Kucło, p. Zofia Paszko, p. Iwona Sroka.

Organizatorzy








„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”

Czerwiec 2021

Miło mi poinformować, że uczniowie klasy pierwszej w bieżącym roku szkolnym brali udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Celem kampanii był rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach projektu uczniom uroczyście zostały wręczone Wyprawki Czytelnicze, z których korzystali w trakcie realizacji projektu. Ze względu na obostrzenia wynikające z epidemii uroczystość odbyła się w klasie. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z otrzymanych książeczek. Już następnego dnia z alfabetu wycinali literki i układali różne wyrazy. Za sprawą przygotowanej specjalnie do tego projektu książki „Pierwsze abecadło” uczniowie zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

W ramach realizacji projektu uczniowie zorganizowali „Klasową Biblioteczkę” - wystawkę książek. Zachęcali w ten sposób innych do przeczytania swoich ulubionych lektur. Uczniowie bardzo chętnie wypożyczali książki z biblioteki szkolnej i to takie, które czasami nie mieściły się do plecaka, bo nie były to cienkie książki ? Swoją aktywność w czytelnictwie zaznaczali w „Karcie Czytelnika”. Uważam, że jest to doskonaly sposób na upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

»Zdjęcia«
p. Genowefa Blok







Chellenge Niebieskie Motyle 2021

Czerwiec 2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i Panem Dyrektorem włączyli się w akcję chellenge Niebieskie Motyle 2021 pod hasłem „Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami”. Akcja ta propaguje uświadamianie dzieci na temat autyzmu, a udział w niej to także przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Zgodnie z tematyką dominował kolor niebieski. Przedszkolaki zaprezentowały się z balonami, a uczniowie z własnoręcznie wykonanymi motylami. Dziękujemy p. Dorocie Szary instruktorowi Ośrodka Kultury w Rzuchowie za nominację naszej szkoły do wykonania tego zadania. Do dalszego uczestnictwa w tym wyzwaniu zostały nominowane przez nas: Szkoła Podstawowa w Rudzie Łańcuckiej i Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 2 w Leżajsku.


p. I. Sroka







CERTYFIKAT PLACÓWKI ROZWIJAJĄCEJ TALENTY







Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Języka Angielskiego” –Podziękowanie dla p. Alicji Trojan





Krajowa Odznaka Takości eTwinning dla p. Alicji Trojan







Pomóżmy chorej Pani Pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej!

Czerwiec 2021

Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że w piątek 18 i wtorek 22 czerwca 2021 r. odbędzie się zbiórka datków na koszty leczenia ciężko chorej na raka Pani Agnieszki Derylak. Pani Derylak jest pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Leżajsku. Ma tylko 38 lat i dwie małe córeczki, dla których pragnie żyć.
W obliczu ogromnych kosztów leczenia liczy się każdy grosz.

Pomóżmy Pani Agnieszce!







Z książką za Pan Brat

Czerwiec 2021

„Czytanie książek to
najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska.

Jednak we współczesnym świecie czytanie książek zostało odsunięte na dalszy plan. Dlatego podstawowym założeniem projektu edukacyjnego „Z książką za Pan Brat” realizowanego przez uczniów klasy III było wyrobienie w nich nawyku sięgania po książkę. W ramach realizacji projektu uczniowie poznali historię książki i pisma oraz zorganizowali wystawkę. Podczas prezentacji w formie opowiadania o bohaterach swoich ulubionych książek zachęcali w ten sposób innych do przeczytania. Urządzili festiwal czytania fragmentów książek. Wykonali zakładki. Opracowali „Klasowy dzienniczek lektur”, którego inspiracją był „Dziennik lektur> wykonany przez nauczycielkę p. Iwonę Sroka jeszcze w czasach studenckich. Uczniowie z wielką radością i zapałem podejmowali i wykonywali zadania.

»Zdjęcia«
p. Z. Paszko, p. I. Sroka





Podziękowanie ze schroniska w Orzechowicach







Człowieku, podziel się kocykiem!

Czerwiec 2021

W mijającym roku szkolnym w naszej szkole Koło Wolontariatu wraz z opiekunami wzięło udział w akcji „Człowieku, podziel się kocykiem”. Każdy z uczniów mógł pomóc zwierzakom przynosząc karmę, miski, smycze, kocyki, posłania i smakołyki. Każdy z nas wsparł akcję jak tylko mógł przynosząc produkty zakupione z własnych środków. Przynosiliśmy również rzeczy, których już nie używaliśmy w domu, a przydadzą się bezdomnym pieskom. Szczególnie nasi uczniowie zwrócili uwagę na piszczącego kurczaka, którym każdy chciał się chwilę pobawić. Zebrane rzeczy gromadziliśmy w specjalnym pudle na parterze. Wszystkie prezenty dla piesków i kotków przekazaliśmy pani kierownik schroniska w Orzechowcach. Pani odwiedziła nas w dniu szkolnej imprezy z okazji Dnia Dziecka. Przywiozła z sobą pieska, z którym dzieci bardzo chętnie się bawiły i spacerowały. Jesteśmy szcześliwi, że mogliśmy pomóc zwierzakom oraz mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości odwiedzimy schronisko w Orzechowcach!

»Zdjęcia«

Ola Kogut–kl. VIII







Innowacja pedagogiczna ·English in Use·–podsumowanie

Czerwiec 2021

Od września do czerwca uczniowie klasy 7 działali w ramach innowacji pedagogicznej ‘English in Use’ (Angielski w użyciu).

Głównym celem innowacji było przybliżenie uczniom różnych metod przyswajania j. angielskiego a wszystkie działania podjęte podczas innowacji miały na celu wszechstronny rozwój językowy, który w dzisiejszym świecie wymaga zróżnicowanych i atrakcyjnych metod nauczania. Dodatkowo, podjęte działania pomogły uczniom w pokonaniu lęków związanych z barierą językową. Każde zajęcia stwarzały przede wszystkim możliwość wzbogacenia słownictwa, rozwijania wszystkich sprawności językowych (czytania, mówienia, słuchania, pisania), praktycznego wykorzystanie zdobytej wiedz i umiejętności oraz przyczyniły się do wzrostu kompetencji pracy w grupie. Uczniowie mieli także okazję do rozwijania talentów i zaprezentowania swoich zainteresowań. W ramach innowacji powstało wiele ciekawych materiałów. Zapraszamy do obejrzenia 😀

Hi I'm... - short presentations

Cooking time :)

Our trips around the World

Welcome to Piskorowice our home town

My favourite type of music and a band - made by the 7th class students as part of the Innovation 'English in Use'

»Zdjęcia«
opiekun projektu Alicja Trojan







„ZASZCZEPIĆ PASJĄ”

Czerwiec 2021

W obecnych czasach pandemi koronawirusa na całym swiecie często spotykamy się ze słowem "zaszczepić" tzn. znaleźć sposób na zwalczenie, ograniczenie występującej choroby. Słowo to ma również inne znaczenie mówiące o rozwijaniu pozytywnych działań w naszym codziennym życiu. Już po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły, miała możliwość udziału w wycieczce rowerowej w ramach nagrody za udział w konkursie piosenki patriotycznej "Majowe Święta Polaków", organizowanej przez D.K. Tarasek którzy jako wprawieni cykliści chcą zainteresować, zainspirować pasją jazdy na rowerze. Wykorzystanie czasu wolnego w połączeniu z aktywnością fizyczną przynosi pozytywne rezultaty- o tym często powtarzamy swoim podopiecznym. Nie każdy jednak potrafi odnaleść sposób na aktywne łączenie przyjemnego z pożytecznym dla naszego zdrowia.

Dnia 10-05-2021r. o godzinie 8:30 po przypomnieniu podstawowych zasad w ruchu drogowym, wyposażeni w odblaskowe kamizelki pozyskane w ramach ogólnopolskiej akcji "Świeć przykładem , bądź widoczny"przekazanych przea p. Jana Kucło, pod opieką p. Danuty Tarasek i p.Teresy Dziedzic-Kabdani ruszyliśmy na trasę która przebiegała przez ościenne miejscowości: Mołynie, Kolonię Polską, Cieplice, Biele, Dąbrowice docelowo na Ożannę a póżniej Rzuchów i do Piskorowic. Trasa wycieczki prowadziła przez piękne malownicze tereny leśne przeplatana była przerwami na odpoczynek, uzupełnieniem płynów, coś słodkiego oraz opowiadaniami p. Krzysztofa z wypadów rowerowych i sytuacji z nimi związanych. Było słońce i był deszcz w czasie pokonywania trasy. Było bardzo przyjemnie gdy dojechaliśmy do miejsca docelowego nad Ożanną gdzie przedstawiciele policji podkomisarz p. Jan Kucło i starszy asporant p.Tomasz Patejko powitali nas przed domkiem będącym własnością KPP w Leżajsku. Tradycyjnie policjanci dostarczyli nam edukacyjnej rozrywki. Mieliśmy możliwość zobaczenia i sprawdzenia wpływu używek na odbiór rzeczywistości, czyli jak niebezpieczne może być poruszanie się w stanie upojenia alkoholowego, narkotykowego, stosowania używek- dopalaczy wykorzystując do tego specjalistyczny sprzęt w postaci alkogogli i narkogogli. Póżniej tradycyjne przygotowanie ogniska, zbieranie gałęzi, patyków, grilowanie i rozgrywki "gra w śledzia". Miło spędzone chwile w dobrym gronie, wspomnienia i powrót do domu po pokonaniu trasy o łącznej długości 36 kilometrów.
Już dziś zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach, zawodach które odbędą się w najbliższej przyszłości by aktywnie korzystać z tego co przyjemne i dobre dla naszego ciała „zaszczepmy się pasją”

Dziękujemy p. Janowi Kucło, p.Tomaszowi Patejko policjantom KPP w Leżajsku za miłe przyjęcie, Radzie Rodziców SP. W Piskorowicach za sponsoring kiełbasek na grila oraz organizatorom DK. Tarasek za sponsoring słodyczy

ORGANIZATORZY I UCZESTNICY

»Zdjęcia«
p.Krzysztof Tarasek







KOLEJNA ODZNAKA JAKOŚCI DLA NASZEJ SZKOŁY !!!

Czerwiec 2021

Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała kolejną Krajową Odznakę Jakości eTwinning - Quality Label za projekt Welcome to Poland, Welcome to Europe, realizowany przez uczennice klasy 7. Serdecznie dziękuję dziewczynom za współpracę i gratuluję sukcesu.

ODZNAKA JAKOŚCI

opiekun projektu Alicja Trojan







eTwinning projekt „Jede Woche eine Frage”

Czerwiec 2021

Uczennice klasy 8 – Ola Kogut i Ania Kucło wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Brzózy Królewskiej przez kilka miesięcy realizowały międzynarodowy projekt eTwinning z języka niemieckiego „Jede Woche eine Frage”. W projekt zaangażowani byli także uczniowie z Francji, Danii i Włoch. Uczniowie w trzyosobowych, międzynarodowych zespołach co tydzień zadawali i odpowiadali na pytania w różnych obszarach tematycznych. Dodatkowo realizowali mini projekty, między innymi tworzenie profilu uczestnika, rozwiązywanie zagadek, projektowanie logo.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z realizacji zadań w projekcie.

PREZENTACJA

CERTYFIKAT – JEDE WOCHE EINE FRAGE

p.Monika Popowicz







Podsumowanie programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Czerwiec 2021

Nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W ramach programu przeprowadzono zajęcia dla uczniów z tematyki: -

  • Bezpieczeństwo w domu
  • Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
  • Bezpieczeństwo w szkole
  • Bezpieczeństwo w Internecie
Dzieci poszerzały swoją wiedzę, dotyczącą zasad bezpieczeństwa, rozwiązując ciekawe karty pracy, zagadki, łamigłówki. Stosowano naukę o bezpieczeństwie poprzez dramę czyli doświadczenie i przeżywanie. Podsumowaniem uczestnictwa w programie był udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie rozwiązywanym online. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. W nagrodę każde z nich otrzymało dyplom. Ukoronowaniem realizacji wszystkich działań uczniów było przyznanie certyfikatu potwierdzającego udział naszej szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Gratuluję

p. Genowefa Blok







ARTYKUŁ

Czerwiec 2021

Zachęcam do lektury magazynu „Z KLASĄ” wydawnictwa MAC, w którym ukazał się mój artykuł „Jak efektywnie uczyć słownictwa?”


° MAGAZYN Z KLASĄ












Alicja Trojan








Narodowy Spis Powszechny






Uwaga!

Maj 2021

Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza konkurs na logo i nazwę! Logo powinno zawierać symbol graficzny nawiązujący do tematyki działalności wolontariatu: ludzi, zwierząt, pomocnej ręki, środowiska naturalnego. Powinno zawierać wbudowaną zaproponowaną nazwę koła i nazwę Piskorowic. Logo może być owalne, okrągłe, kwadratowe albo prostokątne. Warunkiem jest, aby był przejrzyste i estetyczne. Prosimy przysyłać projekty do 10 czerwca na adres e-mail wolontariatu podany na plakacie!

Konkurs
p. Teresa Dziedzic-Kabdani





KOLEJNY PROJEKT NA FINISZU!

Maj 2021

W kwietniu i maju uczennice klasy 7 brały udział w międzynarodowym projekcie eTwinning ‘Welcome to Poland, Welcome to Europe’. Celem projektu było poznanie atrakcji turystycznych w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce, promocja naszego województwa, a także poszerzenie swoich umiejętności językowych, ponieważ wszystkie prace zostały wykonane w języku angielskim. Nasze uczennice wykonały wiele fantastycznych materiałów: prezentację multimedialną w programie Googleslides o Podkarpaciu i Francji, plakaty promujące wybrane miejscowości a także loga, z których jedno – Martyny Bzdoń zostało wybrane w drodze głosowania na logo projektu. Dziewczyny spotkały się online z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Sulechowie (województwo Lubuskie). Podczas spotkania miały okazję zaprezentować swoje prace, poznać miejscowość szkoły partnerskiej oraz rozwiązać quizy przygotowane w Kahoot. W ramach projektu powstały również wirtualne wycieczki, wspólne interaktywne mapy w Genially, książeczka w StoryJumper, blog a także kolekcja utworzona na platformie Wakelet. Przed nami jeszcze quizy a następnie powalczymy o Krajową Odznakę Jakości.

Zapraszamy do zwiedzania, oglądania naszych prac i zabawy:)

Wirtualna wycieczka po Podkarpaciu

Wirtualna wycieczka po Francji

Interaktywne ćwiczenie o zabytkach Francji

Quiz o województwie podkarpackim

Nasza wspólna książeczka z zagadkami na StoryJumper

»Welcome to France«

»Welcome to the Podkarpacie province«
Opiekun projektu Alicja Trojan






„Gramy i śpiewamy dla taty i mamy”

Maj 2021

Naszym rodzicom zawdzięczamy wszystko. Dzięki nim żyjemy zdrowo i bezpiecznie, dzięki nim możemy się uczyć i bawić. Za ich miłość i troskę odwdzięczamy się piosenką. I pandemia nam w tym nie przeszkodzi.

Najodważniejsi utalentowani młodzi artyści wystąpili w konkursie piosenki, organizowanym przez p. Krzysztofa Taraska i Danutę Tarasek we współpracy z p. Tomaszem Kwiecińskim z Domu Kultury w Piskorowicach. P. Danutę w budowaniu dekoracji wspierała p. Anna Miklas – Nakonieczna.

Wystąpiły wesołe przedszkolaki z zerówki i dzieci z klas I – IV. Ola i Ania z klasy VIII wprowadziły w klimat uroczystości – święto Matki i Ojca. Kolejno prezentowali się soliści i zespoły z poszczególnych klas. Organizatorzy nie szczędzili wykonawcom uwag odnośnie czystego śpiewu i ekspresji, ruchu scenicznego i mimiki twarzy, poprawiali elementy stroju, zwracali uwagę na szczegóły ważne podczas nagrania. Każdy występ poprzedzony był nagraniem próbnym.

Trzeba przyznać, stresu było co niemiara. Denerwowali się wychowawcy i nauczyciel muzyki, żeby jak najlepiej przygotować występy, żeby jak najlepiej dobrać solistów, duety czy zespoły. Rozemocjowani rodzice motywowali do prób i mocno trzymali kciuki. Same dzieciaki martwiły się, że mogą zapomnieć słowa, pomylić się, potknąć, albo nie nadążyć za podkładem muzycznym. Dodatkowym zmartwieniem była choroba wielu zapisanych do konkursu. Niektórzy dzielnie zjawili się mimo wszystko. Inni nie dali rady, więc ich partnerzy z duetu stanęli przed dylematem: zrezygnować czy wystąpić solo? Jak widać na zdjęciach jednak pomimo tremy zarówno artyści jak publiczność świetnie się bawili.

Komisja w składzie p. T.Kwieciński, T.Kabdani, D.Tarasek i A.Miklas - Nakonieczna po podliczeniu przyznanych punktów za strój, ruch sceniczny, stronę wokalną i ogólne wrażenie przyznało I miejsce exequo Gabrysi Szczekot z klasy II i Gabrysiowi Dąbek z kl. I. Drugie miejsce zajęła solistka Ela Wołczasty z kl. IV, a trzecie – Oliwia Sawicka z kl. II. Komisja zwróciła uwagę na dopracowane stroje sceniczne Darii i Ali, Zosi i Gabrysi, Dominiki i Mai, wakacyjne swobodne ubrania grupy „turystów” z klasy IV (Ali, Julki, Szymka, Krzysia i Kacpra). Sukienki, buty, kraciaste koszule i dżinsy były dobrane w grupie i zachowywały styl utworu. Emilka i Ela ślicznie wyglądały w wiankach i wiosennych sukieneczkach. Chłopcy: Michał, Olek i Kubuś godnie nosili eleganckie białe koszule. Urocze przedszkolaczki ujmowały swoim wdziękiem.

Podsumowując konkurs dyrektor Dariusz Miś w imieniu wszystkich dorosłych i dzieci złożył najlepsze życzenia naszym Rodzicom i wszyscy wspólnie zaśpiewali „Sto lat” przy akompaniamencie gitary p. Krzysztofa Taraska.

A teraz organizatorzy zapraszają do obejrzenia nagrania.

FILM

»Zdjęcia«
p. Teresa Dziedzic-Kabdani





For my Mummy

Maj 2021

Z okazji tegorocznego Dnia Matki uczniowie klas: II, III, IV i V na lekcjach j.angielskiego wykonywali kolorowe laurki. Korzystali z przygotowanych wcześniej materiałów: naklejek, kwiatków, serduszek i listków, a nawet biedronek i piórek. Po zapoznaniu się z treścią i znaczeniem tekstu, po przećwiczeniu wymowy wierszyki zostały zapisane na kartach.

Najciekawsze można było oglądać na gazetce samorządu szkolnego na korytarzu oraz obecnie na stronie internetowej szkoły. Autorami są: Daria Kloc, Emilka Okruch, Dominika Wołczasty, Ala Kucło z kl. IV, Karolinka Piechota, Amelka Tara, oraz Patryk Dudek z kl. III oraz Oliwka Sawicka, Lenka Król, i Gabrysia Szczekot i Miłosz Okruch z kl. II.

Pozostało tylko 26 maja wręczyć laurki Mamom. Za wyrecytowanie mamie wierszyka na pamięć należy się 'hug and kiss' od mamy i szóstka w dzienniku!

Mummies, we love you!

»Zdjęcia«
p. Teresa Dziedzic-Kabdani





PROJEKT KLASY 8 „POSTAW NA ZIEMIĘ” Z KRAJOWĄ ODZNAKĄ JAKOŚCI

Maj 2021

Kolejna miła informacja – otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za realizację projektu eTwinning „Postaw na Ziemię”. Odznaka ta jest przyznawana przez Krajowe Biuro eTwinning tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. Jest ona wyrazem uznania dla nauczycieli i uczniów za zaangażowanie w działania poświęcone eTwinningowi.

Dla uczniów jest to wspaniałą motywacją do dalszej pracy, a dla szkoły prestiżem i wyrazem otwarcia się na współpracę europejską. Sukces naszych uczniów to efekt trwającej przez dwa miesiące pracy i współpracy pomiędzy 33 szkołami w Polsce.

Wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękuję za współpracę i gratuluję!!!

Opiekun projektu Alicja Trojan





OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

Maj 2021

13 maja 2021 roku nasi trzecioklasiści przystąpili do swojego pierwszego, tak poważnego egzaminu, sprawdzającego wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki i przyrody. Uczniowie przygotowywali się do tego egzaminu przez całe trzy lata. Aby sprawdzian nie był dla dzieci źródłem stresu, uczniowie przed przystąpieniem do zadań obejrzeli specjalny film terapeutyczny z Bratkiem. Następnie rozpoczęło się zmaganie z zadaniami testowymi. Nie były one trudne, lecz wymagały od uczniów uważnego słuchania i czytania ze zrozumieniem, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej i praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych oraz wiedzy z przyrody. Podniosłość tego wydarzenia dodatkowo podkreślili galowym strojem. Nie brak oczywiście emocji towarzyszących tego rodzaju wydarzeniom, w tym napięcia podczas oczekiwania na wyniki i ciągłego stawiania sobie pytania „Ciekawe jak nam poszło?”

Sprawdzian przebiegał w miłej, cichej i przyjaznej atmosferze.

p. Zofia Paszko i p. Iwona Sroka







eTwinning Projekt „Meine Schule im Dorf”

Maj 2021

Uczniowie klasy 7 realizowali projekt eTwinning z języka niemieckiego „Meine Schule im Dorf” we współpracy ze szkołami z Danii, Norwegii, Polski i Słowenii. Realizacja projektu trwała 4 miesiące. W ramach zadań uczniowie nawiązywali kontakty ze swoimi rówieśnikami na tablicy Linoit, przygotowywali prezentacje o swojej szkole, miejscowości i gminie, projektowali logo. W drodze wspólnego głosowania logo zaprojektowane przez Martynę Borkowską zostało wybrane na logo projektu. Uczniowie tworzyli quiz w aplikacji Kahoot sprawdzający wiedzę na temat naszej szkoły i okolicy. Udział w projekcie był okazją do poznania systemu edukacji w innych krajach europejskich, poznania atrakcji turystycznych partnerów projektu.

18 maja odbyło się spotkanie online wszystkich uczestników projektu, na którym we wspólnej grze uczniowie sprawdzali swoją wiedzę na temat „Moja szkoła i moja okolica”. Team w składzie Aleksandra Kucło, Martyna Borkowska i Martyna Bzdoń zajął I miejsce. Gratulujemy wiedzy!
Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej współpracy:

Projekt

°  CERTYFIKAT

»Zdjęcia«
p. Monika Popowicz





PROJEKT „POSTAW NA ZIEMIĘ” –PODSUMOWANIE

Maj 2021

Miło mi poinformować, iż w ramach działań ogólnopolskiego projektu „Postaw na Ziemię” uczniowie klasy 8 naszej szkoły zrealizowali wszystkie zaplanowane zdania. Wspólnie z innymi szkołami biorącymi udział w projekcie udało nam się wypracować wiele ciekawych materiałów. Poprzez udział w projekcie uczniowie z pewnością zwiększyli swoją świadomość ekologiczną i w większym stopniu będą dbali o naszą planetę. Zachęcamy do obejrzenia ostatnich projektowych prac i przeczytania wspólnie wypracowanego listu do Ziemi, a miłośników zabawy zapraszamy do naszego ekologicznego quizu w Kahoot.

List do Ziemi

QUIZ EKOLOGICZNY

»Zdjęcia«
Szkolny opiekun projektu – Alicja Trojan





SPRAWOZDANIE GRY I ZABAWY SPORTOWE

Maj 2021

W dniu 12-05-2021 odbył się I TURNIEJ GIER I ZABAW SPORTOWYCH klas I-III pod nazwą„RUSZAJ ŚMIAŁO ZDROWE CIAŁO” zorganizowany przeż nauczycieli WF Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach.
Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach sportowych wchodzących w skład wojewódzkiego regulaminu kalendarza imprez sportowych.
Drużyny: „SMERFÓW” w składzie: Michał Brzuszko, Gabriela Mołyń, Antoni Paluch, Magdalena Paluch, Kewin Stępień, Amelia Tara oraz drużyna, SPORTOWCÓW w składzie: Aleksander Tara, Alicja Mach, Norbert Rogowski, Oliwia Sawicka, Piotr Szewc, Karolina Piechota zajęły pierwsze miejcse egzekwo uzyskująć taką samą liczbę punktów.
Drugie miejsce zajęła drużyna „MALI-ATLECI> w składzie: Patryk Dudek, Anna Piechota, Hubert Janas, Aleksandra Rusin, Marcel Paluch, Wiktoria Mach.
Trzecie miejsce drużyna "ZWIERZAKÓW" w składzie; Tomasz Ćwikła, Zofia Morawska, Gabriel Dąbek, Gabriela Szczekot, Miłosz Okruch, Wiktoria Szymuś.
Podczas trwania konkursu była miła atmosfera i waleczne nastawienie uczestników w każdej konkurencji.

p.Krzysztof Tarasek







W średniowiecznym grodzie

Maj 2021

Realizując projekt ,,Szlakiem polskich legend”, Drugoklasiści poznawali między innymi legendy o polskich miastach, które dawniej w okresie średniowiecza, trwającego od V do XV wieku, zwane były w Polce grodami.

Uczniowie nadzwyczaj aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących dawnych dziejów Polski. Zainspirowani tematyką i po odbyciu wirtualnej wycieczki do grodu, chętni uczniowie wykonali niezwykle ciekawe makiety średniowiecznego grodu.

Zapraszamy do galerii zdjęć. Warto obejrzeć efekty ich twórczej architektonicznej pracy.

»Zdjęcia«
p.Elżbieta Kucło







REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI
„ŚPIEWAMY I GRAMY DLA TATY I MAMY”

Kwiecień 2021

REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI „ŚPIEWAMY I GRAMY DLA TATY I MAMY”

p. Krzysztof Tarasek







Sprawozdanie z konkursu piosenki patriotycznej

Maj 2021

W dzisiejszych czasach patriotyzm nabiera nowego znaczenia. Współczesny patriota to osoba dbająca o innych, odnosząca się z szacunkiem i godnością do świąt i symboli narodowych, znająca historię Polski, a także starająca się utrzymywać dobry wizerunek Polski i Polaków na świecie.
Patriota jest dumny z tego, że jest Polakiem i szanuje polskie tradycje. Poprzez organizację konkursu piosenki pragniemy odnieść się do współczesnej formy patriotyzmu.
Udział w konkursie był okazją do kształtowania uczuć patriotycznych, upowszechniania lokalnej, regionalnej i narodowej tradycji, wzmocnienia identyfikacji z miejscem pochodzenia i jego dziedzictwem kulturowym oraz wspierania wychowania patriotycznego młodego pokolenia.
W dniu 27 kwietnia 2021roku w naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej "Majowe Święta Polaków" adresowany dla uczniów klas V- VIII w kategoriach: soliści, duety ,zespoły wokalne i instrumentalne. Każdy z uczestników przygotował nagrany materiał on line który został poddany ocenie komisji konkursowej.
W konkursie uczestniczyło dwunastu wykonawców. Wszyscy zostali wyróżnieni i zostaną nagrodzeni po powrocie do szkoły.
Organizatorzy wraz z Radą Rodziców zorganizują wycieczkę rowerową połączoną z poczęstunkiem.

p.Krzysztof Tarasek







Patriotyczne kanapki

Maj 2021

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W środę 31 kwietnia dzieci z zerówki uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. Na zaproszenie p. Doroty Szary udaliśmy się do Ośrodka Kultury w Piskorowicach na zajęcia kulinarne, gdzie przygotowały patriotyczne kanapki. Na stole zagościły produkty spożywcze w kolorach biało – czerwonych: pomidor, ketchup, dżem oraz twarożek, ser mozzarella, jajko. Pomocą służyła nam także p. Anna Okruch. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do pracy. Smarowały, kroiły i układały produkty, które w efekcie swoim wyglądem przypominały flagę Polski. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę apetycznie i „patriotycznie”. Miały mnóstwo witamin, ale przede wszystkim znakomicie smakowały.

»Zdjęcia«
p. Anna Miklas-Nakonieczna







Wiwat maj!

Maj 2021

W dniu 28 kwietnia 2021 r. klasa II przystąpiła do realizacji tematyki „Majowe święta – ważne rocznice”. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli m. in. film edukacyjny, w którym pracownik Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Urszula Kosińska zabrała drugoklasistów w „Podróż w przeszłość” na Zamek Królewski w Warszawie do Sali Senatorskiej, w której 230 lat temu została zaprzysiężona Konstytucja 3 Maja. W trakcie tej „podróży” uczniowie obejrzeli animację obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” oraz rekonstrukcję historyczną tego wydarzenia. Poznali także okoliczności uchwalenia tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, a następnie zredagowali o tym notatkę.

Uczniowie wystąpili z inicjatywą uczczenia tego niezwykle ważnego dla Polski i Polaków wydarzenia. 4 maja przyszliśmy do szkoły ubrani w stroje galowe ozdobione własnoręcznie wykonanymi kotylionami. W naszej klasie rozbrzmiewał „Mazurek Trzeciego Maja”, który śpiewaliśmy z wielkim entuzjazmem. Recytowaliśmy piękne wiersze i wiwatowaliśmy na cześć naszej Ojczyzny.

Aby zachować w pamięci te patriotyczne chwile, utrwaliliśmy je na zdjęciach.

»Zdjęcia«
p.Elżbieta Kucło







DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

Maj 2021

Na świecie 22 kwietnia obchodzone jest święto- Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie w społeczeństwie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.
W ramach obchodów Dnia Ziemi przedszkolaki zdobywały wiedzę jak żyć ekologicznie i jak dbać o planetę. W trakcie wspólnych zabaw z ekologią w tle, dzieci segregowały śmieci do odpowiednich pojemników poznając przy tym znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska oraz ozdabiały przygotowaną planetę Ziemię.
Dzień wcześniej wyrabiały masę solną, formowały ją i wycinały model planety, który następnego dnia malowały farbami.
Uwieńczeniem obchodów tego dnia było nagrodzenie przedszkolaków orderem za ich zaangażowanie w wykonywanie zadań.

»Zdjęcia«
p.Iwona Sroka







Uczyńmy Ziemię zieloną!

Maj 2021

To dzisiaj bardzo ważna sprawa, kiedy wokół zamiast kwiatów kwitnie „betonoza”, a drzewa masowo padają wokół nas. Na dobry początek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji, ogłoszonej przez grupę wolontariatu z okazji Dnia Ziemi. 22 kwietnia wybrane rezultaty akcji zostały przedstawione na dolnym korytarzu, gdzie wszyscy odwiedzający budynek mogli się z nimi zapoznać.
Zgodnie z poleceniami, zawartymi w treści plakatu, uczestnicy akcji udokumentowali swoje ekologiczne działania pięknymi fotografiami.
Przekrój wieku uczestników był bardzo szeroki: od przedszkolaczków do siódmoklasistów. Domowymi roślinami opiekują się rodzeństwa: Emilka i Wiktoria, Madzia i Wojtuś, Michał i Wiktoria, Lenka i Iga oraz Nikola i Oliwia. Ola, Kewin, Artur, Marcelek i Antoś dumnie prezentują dorodne zielone efekty. Niektórzy, jak Kinga i Samuel, obrazują proces powstawania zieleni od przygotowania miejsca (na przykład ozdobnych doniczek albo grządek), przez wkładanie nasionek i sadzonek do brunatnej ziemi, przez podlewanie. Gabrysia i Hubert w swoich zdjęciach położyli akcent na zieleń, nie na siebie.
Podsumowując, przyczyniliśmy się do rozpropagowania ekologicznych i rodzinnych wartości nie tylko z okazji Dnia Ziemi, ale także na co dzień.

p.Teresa Dziedzic-Kabdani







„Światowy Dzień Ziemi”

30 kwietnia 2021

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze dzieci uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu przedszkolaki szczególnie zastanawiały się jak chronić naszą planetę, jak jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. Z tej okazji dzieci za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się wielu ciekawostek na jej temat. W trakcie wspólnej zabawy przedszkolaki także segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, rozwiązywały zagadki i słuchały próśb roślin oraz zwierząt. Następnie wykonały model naszej planety oraz roboty z odpadów. Podczas pracy towarzyszyła nam piosenka pt. ,,Ekoświat”. Na konie zajęć każdy otrzymał dyplom Przyjaciela Ziemi.

»Zdjęcia«
p.Anna Miklas-Nakonieczna







Regionalvernetzen – Łączymy się regionalnie

28 kwietnia 2021

Uczniowie klas 7 i 8, wspólnie ze swoimi rówieśnikami z ZS w Brzózie Królewskiej uczestniczyli w projekcie zorganizowanym przez Goethe Institutw Warszawie „Regionalvernetzen - łączymy się regionalnie”. Zadanie projektowe polegało na nawiązaniu współpracy z ZS w Borkowie, wymianie kartek świątecznych i stworzeniu quizów dla partnerów projektu. Wkrótce spotkanie online.

p.Monika Popowicz







Jesteśmy EKO

27 kwietnia 2021

Pomimo pandemii i nauki zdalnej uczniowie klasy I w kwietniu realizowali tygodniowy projekt edukacyjny "Jesteśmy EKO". Zadania projektu uczniowie podejmowali bardzo chętnie i realizowali z wielkim zaangażowaniem.

Między innymi przygotowali prace plastyczne przypominające o oszczędzaniu światła i wody oraz segregacji odpadów. Założyli domowy ogródek, siejąc nasionka nowalijek, ziół i kwiatów. Zbierali zużyte baterie oraz nakrętki dla niepełnosprawnego kolegi. Przedstawiali własne pomysły, związane z ochroną środowiska w naszej miejscowości. Na podsumowanie tego projektu dzieci wykonały własną EKO-zabawkę z odpadów: butelek plastikowych, rurek, zakrętek, torebek foliowych, pudełek po kosmetykach, sznurków itp. oraz deklamowali wiersze i rymowanki na temat segregowania śmieci.

Rezultaty i wyniki osiągniętych celów uczniowie zaprezentowali na forum klasy. To była doskonała okazja, aby porozmawiać o przyrodzie i o tym, w jaki sposób możemy zadbać o naszą planetę.

Uczniowie doskonale rozumieją potrzebę ochrony środowiska naturalnego.

Przy realizacji tego projektu dzieci bardzo dobrze się bawiły.

»Zdjęcia«
Wychowawczyni Genowefa Blok









MIĘDZYNARODOWY PROJEKT JĘZYKOWY
„‘ WELCOME TO POLAND, WELCOME TO EUROPE’ ”

Kwiecień 2021

Kolejny projekt eTwinning w naszej szkole!

Tym razem grupa uczennic z klasy VII będzie poznawać atrakcje turystyczne w wybranych krajach europejskich oraz w Polsce. .

Zaznajomią się z mapą Europy oraz wypracują materiały do lekcji krajoznawczych w języku angielskim. Zostaną opracowane ciekawe ćwiczenia utrwalające słownictwo oraz prezentacje atrakcyjnych turystycznie miejsc na Podkarpaciu i w Europie. Pracując w grupach uczennice poznają swoich rówieśników ze szkół partnerskich korzystając z nowoczesnych narzędzi TIK

Szkolny koordynator i opiekun projektu Alicja Trojan











REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „MAJOWE ŚWIĘTA POLAKÓW” ORGANIZOWANY W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. JANUSZA KORCZAKA W PISKOROWICACH

Kwiecień 2021

REGULAMIN KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „MAJOWE ŚWIĘTA POLAKÓW”

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

p. Krzysztof Tarasek







ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU 2021

Kwiecień 2021

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w 2007 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru, by zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem

Coroczna kampania społeczna „Polska na Niebiesko” ma zasięg ogólnopolski i odbywa się 2 kwietnia – w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jej celem jest uświadomienie jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci. Tak jak kolor niebieski ma wiele odcieni, podobnie zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, nie tworzą jednolitego obrazu. Mogą mieć różne symptomy i inną głębokość zaburzeń.

W związku z obchodami tego dnia w oddziale przedszkolnym 0 „B” i klasie III pomimo, iż obecna sytuacja wymusiła na nas pozostanie w domach nie zapomnieliśmy o tej ważnej dacie. W ramach nauczania zdalnego przekazaliśmy rodzicom materiały odnośnie autyzmu oraz zaproponowaliśmy listę krótkich filmów przybliżających im oraz ich dzieciom ten ważny temat. Zadaniem dzieci, z którego wywiązały się wzorowo, było założenie czegoś niebieskiego i wykonanie serca w kolorze niebieskim na znak solidarności z osobami z autyzmem.

Bardzo dziękujemy zarówno rodzicom jak i dzieciom za wzięcie udziału w akcji oraz zaangażowanie.

»Zdjęcia«

Anna Słotwińska- Krupa, Iwona Sroka







PROJEKT „POSTAW NA ZIEMIĘ”

Kwiecień 2021

Dwa zadania w ramach projektu eTwinning „Postaw na Ziemię” zostały zrealizowane! Uczniowie klasy 8 stworzyli własną mapę myśli przedstawiającą zagrożenia dla naszej planety, a także wspólną mapę ze szkołami partnerskimi. Powstały również plakaty prezentujące piękno małopolskiej przyrody, które można zobaczyć we wspólnie utworzonej z grupą uczestników projektu książeczce na StoryJumper ?? https://www.storyjumper.com/book/read/101651886/60619c60a7363

Oto efekty naszej pracy, a przed nami kolejne zadania:)

»Zdjęcia z projektu«

Szkolny koordynator projektu – Alicja Trojan







Konkurs- Spring, oh it's You
p. Alicja Trojan








SZATNIA MARZEŃ!

Kwiecień 2021

Po przymusowej przerwie w działalności przedszkoli spowodowanej koronawirusem dla naszych uczniów z oddziału przedszkolnego i zerówki czeka niesamowita niespodzianka! Podczas ich nieobecności do szkoły dotarły nowe, kolorowe szafki do szatni. Każde dziecko będzie miało własną szafkę, do której otrzyma klucz. Będą mogły przechowywać w nich wierzchnie ubrania oraz obuwie. Obok szafek postawione zostaną ławeczki, aby ułatwić dzieciom przebieranie się. Zabudowa dostosowana jest do standardów i potrzeb naszych najmłodszych. Dzięki temu w naszej szkole jest coraz piękniej. Szafki w szatni wyglądają zdumiewająco! Sami oceńcie oglądając zdjęcia zamieszczone poniżej

»Zdjęcia«

p.Anna Miklas-Nakonieczna









Powrót do nauki zdalnej

W związku w wejściem w życie 22.03.2021 r. Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że wszyscy uczniowie klas I - VIII Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach będą realizowali naukę w trybie zdalnym.

Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach





22 kwietnia- Dzień Ziemi
p.Anna Miklas-Nakonieczna



Dzień Dinozaura w zerówce

31 marca2021

26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. Ten wyjątkowy dzień dzieci z zerówki rozpoczęły od oglądania albumów, plakatów oraz książek o dinozaurach. Następnie obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się jak żyły dinozaury oraz kim jest paleontolog. Z wielkim zaciekawieniem oglądały na żywo szkielet dinozaura. W zabawach ruchowo – naśladowczych dzieci zamieniały się w dinozaury, a w matematycznych rozwiązywały zadania o dinozaurach. Układały również puzzle o parku jurajskim. Następnie podsumowaliśmy zdobyte wiadomości o dinozaurach czyli jakie znamy dinozaury, czym się żywiły, jak wyginęły itp. Na koniec wykonywały pracę plastyczną, którą powiesiliśmy w klasie i podziwialiśmy przez cały tydzień. W nagrodę każdy dostał medal. Dzień ten był wyjątkowy dla dzieci. Dzięki niemu mogły przenieść się w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.

»Zdjęcia«

p.Anna Miklas-Nakonieczna













Dzień Dinozaura

26 marca 2021

Dzień Dinozaura przeniósł przedszkolaków w podróż w odległy, fascynujący
i wciąż tajemniczy świat.

Tego dnia dzieci rozmawiały o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Ciekawą atrakcją dnia była zabawa w detektywów, gdzie przedszkolaki idąc po śladach odnalazły zagadki, jakie kryły się w lodzie. Podczas, gdy lód topniał to wyłaniały się figurki dinozaurów. Dzieci wykonywały opaski na głowę, kolorowały dinozaury, słuchały opowieści o prehistorycznych zwierzętach. Nie zabrakło też zabaw ruchowych związanych z tematem przewodnim. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak z pomocą nauczycielek mógł wykonać swojego balonowego dinozaura.

»Zdjęcia«

p.Władysława Słotwińska i p.Iwona Sroka













PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Marzec 2021

9 marca 2021roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie klasy pierwszej zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wcześniej pierwszoklasiści zapoznani zostali z regulaminem biblioteki i jej księgozbiorem. Dzieci dowiedziały się również, jak należy dbać o książki. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III pod opieką pań Z. Paszko i I. Sroki. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie klasy pierwszej rozwiązali bajkowe zagadki, recytowali wiersze i zaśpiewali piosenkę. Następnie złożyli ŚLUBOWANIE w obecności pana dyrektora Dariusza Misia, wychowawczyni klasy I pani G. Blok i nauczyciela bibliotekarza.

»Zdjęcia«

p.Władysława Słotwińska













Konkurs Symbole Świąt Wielkiej Nocy wprowadza w okres świąteczny

Marzec 2021

Jak co roku p. Genowefa Blok we współpracy z p. Danutą Tarasek i Anną Nakonieczną-Miklas ogłosiła konkurs plastyczny na najpiękniejsze ozdoby domu i stołu wielkanocnego. Tym razem konkurs był ograniczony do dzieci z klas I – III i przedszkoli, ponieważ one uczęszczają na zajęcia stacjonarnie. Niestety, tuż przed upływem terminu władze państwowe ogłosiły ponowne zawieszenie zajęć klas najmłodszych, więc ci, którzy zaplanowali wykonanie prac na sobotę i niedzielę musieli zmienić plany lub zrezygnować z uczestnictwa.

Pomimo tych utrudnień wpłynęło wiele pomysłowych ozdób. Najbardziej zaangażowały się kl. I i klasa 0. Wystawka konkursowych prac wita wchodzących do szkoły. Radosna żółto-zielona kolorystyka przywołuje wiosnę. Koszyczki i baranki wprowadzają w wesoły czas Zmartwychwstania. Komisja konkursowa będzie miała twardy orzech do zgryzienia: jak spośród tylu pięknych i starannych prac, wybrać te najpiękniejsze? Wystawka pokonkursowa świeżymi barwami wiosny wita wchodzących do szkoły. Można zaobserwować, że cieszy się dużym powodzeniem. Autorzy pokazują kolegom i rodzicom swoje dzieła. Bracia i siostrzyczki wyszukują prace swojego rodzeństwa.

Organizatorzy życzą wszystkim wesołych świąt Wielkiej Nocy! Bądźmy zdrowi i bezpieczni!

»Zdjęcia«

p. Teresa Dziedzic-Kabdani









„Duże życie w maleńkich rączkach...”

Marzec 2021

Doszło do zdarzenia w Piskorowicach... i co teraz? Nadszedł czas, żeby członkowie wolontariatu wykorzystali zdobyte podczas spotkania z panią ratownik umiejętności w praktyce. W planie było przeprowadzenie szkoleń z zakresu podstaw pierwszej pomocy dla najmłodszych. Członkowie wolontariatu z ósmej klasy podzielli się na 3 zespoły. Na spotkaniu czwartkowym 11 marca przygotowali i przećwiczyli program zajęć.

W piątek, 12 marca, zespoły spotkały się z klasami I – III omawiając zasady pomocy w nagłych wypadkach. Wszystkie działania prezentowali w praktyce. Potem dzieciaczki ćwiczyły praktyczne umiejętności. Na przykład: babcia przewróciła się i leży... Co robić? Dzieci dzwoniły po pomoc, rozpoznawały, czy osoba poszkodowana jest przytomna, czy oddycha. Układały ją w pozycji bezpiecznej. A nawet wykonywały masaż serca w rytm piosenki „Staying alive!”. A jak pomóc koleżance, która się zadławi jedzeniem? W parach uczniowie ćwiczyli metody od nakłaniania poszkodowanej do kaszlu do „rękoczynu Heimlicha”. Jak ratować osobę, która zemdlała w kościele? Jak zapewnić dotlenienie mózgu? Dzieci słuchały pilnie. Chętnie zgłaszały się do udziału w prezentacjach. Potem entuzjastycznie ćwiczyły w parach. Z nimi będziemy zawsze bezpieczni, czy to na korytarzu, czy na stołówce, w domu, czy na ulicy. Przyczynili się do tego: Sebastian Nakonieczny, Mikołaj Leboda i Dominik Kucło, którzy uczyli I klasę, Aleksandra Kogut, Anna Kucło, Kamila Okruch, Marta Brzuszko – edukatorki klasy II oraz Maksymilian Czapla,, Aleksandra Baj, Monika Maruszak, szkolące klasę III. Świetna robota!

Wielkie podziękowania należą się Pani Paulinie Sawickiej, która dzieliła się swoją profesjonalną wiedzą i umiejętnościami z uczniami szkoły podstawowej i czuwała bacznym okiem nad prawidłowością przekazu. Na szczególną prośbę przedszkolaczków Pani Paulina poświęciła im także godzinę. Ich zapał był wielki. Nie raz przecież na świecie bywa, że, według słów Pani Pauliny, spoczywa „duże życie w maleńkich rączkach”.

»Zdjęcia«

p. Teresa Dziedzic-Kabdani













Ogłoszenie

Marzec 2021

Grupa nieformalna działająca przy Domu Dziennego Pobytu Senior + w Przychojcu zaprasza osoby zainteresowane pracą w zespole terapeutycznym do zaangażowania się w realizację innowacji społecznej pn. Artystyczna grupa wsparcia teatru szkolnego .

Działania planowane w ramach innowacji będą polegały na:

  1. Opracowanie scenariusza lektur szkolnych
  2. Warsztaty terapeutyczne nad sztukami
  3. Przygotowanie scenografii
  4. Organizacja prób
  5. Premiera spektaklu
  6. Przedstawienie sztuki w szkole podstawowej

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o zgłaszanie się w Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Przychojcu














Z nami każdy jest bezpieczny czyli ćwiczymy udzielanie pierwszej pomocy

Marzec 2021

Dnia 25 lutego 2021r. odbyło się spotkanie grupy wolontariatu na którym poznaliśmy podstawy udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadziła mama naszych młodszych koleżanek, ratownik medyczny pani Paulina Sawicka. Udzielała nam wszystkich potrzebnych porad na temat pierwszej pomocy. Mogliśmy zadawać pytania, na które ciekawie odpowiadała. Ćwiczyliśmy na fantomie oraz na samych sobie pozycję bezpieczną oraz „rękoczyn Heimlicha” stosowany przy zadławieniach. Zajęcia odbywały się w normach sanitarnych, pod pełną kontrolą obecnych tam nauczycieli. Wszyscy byli zadowoleni oraz pozytywnie przejęci tą inicjatywą. Uczniowie chętnie przystępowali do ćwiczeń. Ślemy ciepłe podziękowania Pani Paulinie Sawickiej która w prosty sposób wytłumaczyła jak pomagać innym. Teraz jesteśmy gotowi dzielić się naszą wiedzą z młodszymi.

»Zdjęcia«

Sebastian Nakonieczny- uczeń kl VIII













Pomagajmy!

Marzec 2021

Szkolna grupa wolontariatu w naszej szkole zaprasza wszystkich przedszkolaków, uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców do udziału w zbiórce darów dla potrzebujących. Pomimo ograniczeń spowodowanych panującą pandemią kontynuujemy nasze tradycyjne akcje: przez cały rok zbieramy nakrętki dla Piotrusia i małej Laury oraz do kwietnia wszystko, co może się przydać zwierzakom w schronisku. Wykonaliśmy kolorowe plakaty, na których zawarliśmy obszerne informacje (galeria zdjęć z przygotowań).

Nasze akcje spotkały się z pozytywnym odzewem, czego pierwsze efekty mali pomocnicy przenieśli do magazynku.

Dziękujemy i prosimy o więcej!

»Zdjęcia«

p.Teresa Dziedzic-Kabdani







„POSTAW NA ZIEMIĘ”

Marzec 2021

Przez dwa miesiące uczniowie klasy 8 naszej szkoły będą realizowali ogólnopolski projekt „Postaw na Ziemię” organizowany przez Krajowe Biuro eTwinning Polska.

Jego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zainteresowanie otaczającą nas przyrodą.

Wspólnie zastanowimy się, co jest największym zagrożeniem dla naszej planety i jak możemy jej pomóc. Stworzymy eko-poradnik i quizy, wybierzemy najciekawszy projekt eko-logo koszulki i napiszemy międzyszkolny list do Ziemi. Naszej pracy będzie towarzyszył również język angielski, gdyż wiele zadań będzie wymagało użycia tego języka w praktyce.

Dzięki naszym wspólnym zadaniom przygotujemy się do świętowania międzynarodowego dnia Ziemi.

Szkolny koordynator i opiekun projektu Alicja Trojan













Dzień Kota w przedszkolu

Luty 2021

Z okazji Światowego Dnia Kota przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0B upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół zakładając wykonane przez siebie maski oraz doczepione ogonki. Wysłuchały opowiadania i ciekawostek dotyczących kotów. Pod okiem p. Władysławy Słotwińskiej i p. Iwony Sroki dzieci bawiły się w różne zabawy ruchowe nawiązujące do tematyki dnia, uczyły się piosenki „Idzie kot”.

Każde dziecko tego dnia mogło się na chwilę stać kotkiem robiąc sobie zdjęcie w fotobudce, która sprawiła najwięcej radości przedszkolakom.

Na zakończenie święta dzieci otrzymały pamiątkowy order wręczony przez Pana Dyrektora Dariusza Misia.

»Zdjęcia«

p. I. Sroka







Warsztaty ekologiczne pn.„Śladami naszych odpadów ”

Dyplom dla uczniów klasy V






BohaterON włącz historię




















Egzamin ósmoklasisty 2021 - informacje









WALENTYNKI W KLASIE III

Luty 2021

Walentynki to coroczne Święto Zakochanych przypadające na 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Z tej okazji 11 luty w klasie III przebiegał pod hasłem „ Dnia przyjaźni i życzliwości”. Tego dnia uczniowie czytali wesołe wiersze na walentynki dla dzieci. Układali własne śmieszne rymowanki, które posłużyły im jako życzenia walentynkowe. Wykonali też kartki walentynkowe, którymi obdarowywali osoby najbardziej przez siebie lubiane, jak przystało na Dzień Świętego Walentego. Nie zabrakło też wesołych zabaw przy muzyce, słodkości i pysznych pączków przygotowanych przez Rodziców, gdyż dodatkowo ten dzień zbiegł się z tłustym czwartkiem. Był to dzień świetnej zabawy!

»Zdjęcia«

p. Z. Paszko, p. I. Sroka







Zapusty, czyli polski karnawał!

Luty 2021

Idą, idą zapusty,
czwartek tłusty.
Za nim Popielec,
postu ścisłego dni wiele.
Bez mięsa zabawy,
- czas zadumy i poprawy!

We wtorek 02.02.2021 r. Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami p. Teresą Dziedzic-Kabdani oraz p. Anną Miklas-Nakonieczną uczestniczyli w uroczystościach zapustnych w Domu Kultury w Piskorowicach. Myślą przewodnią imprezy było przybliżenie młodemu pokoleniu polskich tradycji, zwyczajów i obrzędów związanych z karnawałem oraz przypomnienie dawnych zabaw. Uczniowie w pierwszej kolejności z pomocą p. Anny Paluch przygotowali faworki. Było dużo pracy, a także dużo radości! Następnie p. Barbara Czajka wyjaśniła co to są zapusty oraz opowiedziała jak to odbywało się kiedyś. Wszyscy z wielką uwagą słuchali opowiadań. Największą atrakcją imprezy było przybycie kolędników! W pięknych strojach, przy akompaniamencie akordeonu i trąbki zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne . Wszyscy chętnie przyłączyli się do wspólnego kolędowania. Na koniec spotkania dla wszystkich czekała słodka niespodzianka, czyli przekąski spożywane zwyczajowo w tłusty czwartek – pączki, róże karnawałowe i faworki przygotowane z ekologicznych produktów. Myślę, że dawne zwyczaje wspólnego biesiadowania w karnawale, zostały przybliżone młodemu pokoleniu. Uroczystość ta dostarczyła uczniom i gościom wielu wrażeń, radości i śmiechu.

»Zdjęcia«

p. Anna Miklas-Nakonieczna





Powiatowy konkurs prac fotograficznych „Bezpieczne Wakacje 2020”







Bawimy się w karnawale!

Styczeń 2021

Nam, dzieciakom z klas 0 - III niestraszny jest panujący wirus! Potrafimy zachować dobry nastrój i bawić się wesoło. Pod opieką naszych pań: p. G.Blok, E.Kucło, D.Tarasek, A.Miklas-Nakoniecznej i U.Brzuszko na przełomie stycznia i lutego tańczyliśmy na zabawach karnawałowych. Częstowaliśmy się tradycyjnym chrustem, ciasteczkami i owocami. Dla bezpieczeństwa byliśmy ograniczeni do własnej klasy. Wyglądaliśmy bajkowo. Spójrzcie tylko na nasze stroje ! Czy wszystkich rozpoznacie?

»Zdjęcia«

p.Teresa Dziedzic-Kabdani







Angielski na śniegu

Styczeń 2021

Korzystając z zimowej słonecznej pogody 28 stycznia grupa przedszkolaków z klasy „0” z p. T. Dziedzic-Kabdani i A. Miklas-Nakonieczną wybrała się na lekcję w terenie. Wyjście zostało wykorzystane do poznania nazw odzieży zimowej podczas ubierania się: a hat, a coat, a jacket, a scarf, gloves and boots oraz przypomnienia, jak opisujemy pogodę: What's the weather like? It's snowy, sunny, cold. Trzeba było także zażyć zdrowego ruchu na świeżym powietrzu w celu nabycia odporności. Ale przedszkolaki nie ograniczyły się do własnych rozrywek i własnej nauki. Pamiętały także o głodujących zimą ptaszkach. Po kolei każde z dzieci sypało garstkę ziarenek do szkolnego karmnika. A po zajęciach – biegiem do mamusi i tatusia!

»Zdjęcia«

p.Teresa Dziedzic-Kabdani







BohaterON –włącz historię

Luty 2021

Uczniowie klasy 8 z wychowawcą Grzegorzem Lebodą brali udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię” zorganizowanej przez Fundację SENSORIA i Fundację ROSA. Celem kampanii jest edukacja, upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja historii Polski XX wieku. W ramach kampanii uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których zapoznali się z przebiegiem Powstania Warszawskiego. Na zakończenie cała klasa zaangażowała się w wykonanie albumu dla Powstańca, aby w ten sposób uczcić ich pamięć i heroizm.

»Zdjęcia«

p.Grzegorz Leboda







Projekt eTwinning „Frohe Weihnachten aus aller Welt”

Styczeń 2021

Uczniowie klasy 7 uczestniczyli w projekcie eTwinning „Frohe Weihnachten aus aller Welt/ Wesołych Świąt z całego świata”. W projekcie wzięło udział 19 szkół z 11 krajów europejskich. Wśród nich znalazły się m.in. Dania, Finlandia, Węgry, Niemcy, Francja, Mołdawia, Hiszpania i oczywiście Polska. Uczniowie przygotowali kartki świąteczne, które na początku grudnia zostały rozesłane do partnerów projektu. Poza życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznymi znalazły się na nich także informacje o naszych tradycjach i obyczajach. W odpowiedzi otrzymaliśmy kartki z życzeniami od szkół partnerskich, które po feriach zimowych trafią do uczniów.


p.Monika Popowicz







Wyniki konkursu Weltsprachen Kinder

Styczeń 2021

23 października uczennice klasy 8 brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Weltsprachen Kinder.
Wyniki konkursu:

  • Aleksandra Kogut – miejsce III – 16/18pkt
  • Anna Kucło – miejsce VI – 13/18pkt
Gratulujemy!


p.Monika Popowicz







Lekcja na żywo - Prawdziwy Święty Mikołaj z Laponii

Grudzień 2020

Uczniowie klasy III podczas nauki zdalnej, 4 grudnia wzięli udział w lekcji na żywo „Jak spotkałam Świętego Mikołaja” prowadzonej przez panią Sabinę Piłat na kanale edukacyjnym „Nauka w plecaku, nauka w podróży!”. Uczniowie słuchali wywiadu przeprowadzonego ze Świętym Mikołajem na temat: Czy Święty Mikołaj istnieje? Gdzie mieszka? Ile pracuje? Co lubi jeść? Komu daje prezenty? Poznali też pomocników Św. Mikołaja, czyli reniferów i elfów. Zapoznali się też z adresem, pod który mogą wysyłać listy. Uczniowie w trakcie lekcji mieli za zadanie sporządzić notatkę w formie rysunku. Następnie wykonać zdjęcia swoich prac i z pomocą nauczyciela przesłać on-line na wskazany adres.

Prace naszych trzecioklasistów możemy odnaleźć na kolażu wykonanym z nadesłanych wszystkich prac oraz obejrzeć na filmie w Odcinku specjalnym –Święty Mikołaj Q&A, pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=7me5FcOkA2Y. Na wykonanym kolażu odnalezione prace naszych uczniów - dziewczynek są oznaczone różową ramką, a chłopców zieloną ramką.

Jest nam bardzo miło, że możemy podziwiać tak piękne prace.


p. Z. Paszko, p. I. Sroka





Szkolna grupa wolontariatu bierze udział w akcji Kuratorium Oświaty „Razem na święta”

Grudzień 2020

P. Anna Miklas-Nakonieczna, opiekun grupy wolontariatu, zaproponowała udział w III edycji propagowanej przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie akcji charytatywnej „Razem na święta”. Wszyscy chętnie zadeklarowali współpracę, tym bardziej, że propozycje działań były bardzo szerokie: od pomocy członkom Polonii za granicą do pomocy najbliższym sąsiadom. Podczas spotkań online przeanalizowano aktualne potrzeby i możliwości. Postanowiono kontynuować współpracę z Domem Pomocy Społecznej na Mołyniach, tym bardziej, że w dobie pandemii Dom jest objęty zakazem odwiedzin. Miłym urozmaiceniem szarej codzienności będzie dla pensjonariuszy dowód pamięci i troski ze strony młodzieży.

We współpracy z kierowniczką Domu Kultury w Rzuchowie, p. Dorotą Szary, w środę, 16 grudnia dziewczyny z klasy VII kształtowały piernikowe gwiazdki, reniferki i serduszka. Przy innym stole ósmoklasiści przygotowywali kartki z życzeniami. Wcześniej do szkoły uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej lub ich bliscy przynieśli wykonane różnymi technikami świąteczne pozdrowienia. Najciekawszą techniką były życzenia wypalane w drewnie.

Delegacja wolontariatu dostarczyła ozdobnie zapakowane prezenty do DPS-u budząc zainteresowanie pensjonariuszy i prośby o wspólne zdjęcia.

W związku z aktualnymi obostrzeniami nie miało miejsca spotkanie z ogółem mieszkańców, ale przekazane dary zostały im przekazane przez pracowników.

Radosnych Świąt i zdrowego Nowego Roku!

»Zdjęcia«

p.Teresa Dziedzic-Kabdani





Ferie 2021






















Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach







„Razem na Święta” 2020

Grudzień 2020

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi. Koło wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach przystąpiło do tej ogólnopolskiej akcji #RazemNaŚwieta.

Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach







Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Grudzień 2020




»Prezentacja«

Aleksandra Baj, Aleksandra Kogut, Kamila Okruch - uczennice kl VIII





DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Listopad 2020

W dniu 25 listopada przedszkolaki ze starszej i młodszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy! Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie.

Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania poprowadzonego przez wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Następnie dzieci zaprezentowały swoich przyniesionych przyjaciół kolegom z grupy. Później pan Dyrektor przeczytał przedszkolakom bajkę o misiu Yogim. Przedszkolaki uważnie słuchały i aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat bajki. Także wolontariuszki zaprezentowały dzieciom bajkę o Kubusiu Puchatku. Były bardo zaciekawione czytaną historią. Przedszkolaki poznały także losy misia Wojtka oglądając bajkę. Dzieci w tym dniu w przedszkolu miały także inne atrakcje: zabawy ruchowe i plastyczne oraz degustację słodkości.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

»Zdjęcia«

Kinga Nakonieczna, Nikola Matyja, Oliwia Matyja - uczennice kl VII





Nauka zdalna- przedłużona







XV EDYCJA PROGRAMU INSTALING

Listopad 2020

Nasza szkoła bierze udział w XV Edycji Programu InstaLing dla Szkół. InstaLing jest stroną www do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Opiera się na systematycznej pracy ucznia, która zajmuje zaledwie kilka minut. Nauczyciel przydziela słówka, a uczniowie razem z InstaLing powtarzają je w wolnej chwili. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a InstaLing dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. To ponadto bardzo proste w obsłudze i bezpieczne narzędzie dla wszystkich użytkowników. Uczestnictwo w Programie InstaLing dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Z programem InstaLing uczniowie klas 7 i 8 uczą się języka niemieckiego. Pracę nad programem koordynuje Pani Monika Popowicz.

Więcej informacji na temat programu na stronie: https://instaling.pl/

p.Monika Popowicz





Swięto Niepodlległości




Listopad 2020

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych).

Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Przedłużenie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole
Nowe zasady bezpieczeństwa

Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach
>




Dzień Papieski

Październik 2020

„Totus Tuus” (Cały Twój) – to hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego, który był obchodzony 11 października w całej Polsce. Z tej okazji w Domu Kultury w Piskorowicach została przygotowana przez p. Dorotę Szary wystawa książek o Papieżu Janie Pawle II oraz zostały zaprezentowane prace plastyczne ph. „Papież w oczach dzieci” wykonane przez uczniów klasy III. Trzecioklasiści z wielką chęcią podjęli się tego zadania. W nagrodę za włączenie się w obchody tego dnia, dostali od organizatorów podziękowania i kremówki kojarzące się z Papieżem Polakiem.



p.Zofia Paszko i p. Iwona Sroka












SZKOŁA PAMIĘTA – WIZYTA NA CMENTARZU

30 pażdziernika 2020

Uczniowie klasy III już po raz drugi włączyli się w akcję „Szkoła pamięta” zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W dniu finału akcji – 30 października, pomimo panującej pandemii koronawirusa, udali się wraz z nauczycielami p. Zofią Paszko i p. Iwoną Sroka na cmentarz parafialny w Piskorowicach. Uczniowie ochoczo porządkowali bezimienne i opuszczone groby. Udekorowali je kwiatami i przyniesionymi zniczami. Zapalili znicze również na grobach zmarłych, którzy zapisali się w karty historii lokalnej, na grobach zmarłych nauczycieli, księży i pracowników szkoły. Wspominali też bliskich zmarłych z rodzin, wśród których byli wspaniali ludzie. Przygotowali prace plastyczne nawiązujące do tradycji ozdabiania grobów i zapalania zniczy oraz wykonali gazetkę w klasie.

»Zdjęcia«

p.Zofia Paszko i p. Iwona Sroka








SZKOŁA PAMIĘTA – DĄB KATYŃSKI

30 pażdziernika 2020








SZKOŁA PAMIĘTA – EDYCJA 2020

Pażdziernik 2020

„Szkoła pamięta” to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. W 2019 r. w akcję włączyło się prawie 1,3 mln uczniów z ponad 11 tys. szkół. Młodzi ludzie ze swoimi opiekunami odwiedzali miejsca pamięci, porządkowali groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla danej wspólnoty. W tym roku do akcji włączają się po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach.

„Szkoła pamięta” – idea akcji

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Finał akcji odbędzie sie w piątek, 30 października.

Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach





Zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkole







OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO WELTSPRACHEN KINDER

październik 2020

23 października odbyła sięX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Weltsprachen Kinder, której organizatorem jest Wydawnictwo Synapsa. W sesji jesiennej wzięły udział dwie uczennice z klasy 8 - Aleksandra Kogut i Ania Kucło. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu obejmującego ciekawie skonstruowane zadania badające umiejętności w zakresie posiadanego słownictwa, czytania i słuchania ze zrozumieniem, komunikacji oraz gramatyki. Wyniki konkursu poznamy 30 listopada.

p.Monika Popowicz







Wybór samorządu szkolnej grupy wolontariatu

22 października 2020

Dnia 22 października 2020r. miało miejsce spotkanie grupy wolontariatu w naszej szkole. Został omówiony plan działań i wybrany samorząd wolontariatu. Spośród kilkunastu osób głównie z klasy ósmej większością głosów wybrano przewodniczącego, zastępcę, skarbnika oraz sekretarza. Są to:

  • Maksymilian Czapla – przewodniczący
  • Marta Brzuszko – zastępca
  • Kinga Nakonieczna - skarbnik
  • Sebastian Nakonieczny - sekretarz
Opiekunami naszymi są Pani Anna Miklas-Nakonieczna i Pani Teresa Dziedzic-Kabdani.

Sebastian Nakonieczny- uczeń kl VIII







Wieczorek Filmowy

2 października 2020

Dnia 2 października 2020r. w naszej szkole odbył się wieczorek filmowy organizowany przez samorząd szkolny. Godzina rozpoczęcia filmu została ustalona na 16:30. Oglądaliśmy film straszny, ale śmieszny. Z powodu pandemii początkowo nie czuliśmy się zbyt komfortowo, lecz po filmie atmosfera została rozluźniona przesłuchaniem kilku piosenek. Kilka piosenek zaśpiewaliśmy i trochę tańczyliśmy. Oczywiście zachowywaliśmy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na kwarantannie.
Opiekunami naszymi były Pani Anna Miklas-Nakonieczna i Pani Teresa Dziedzic-Kabdani.

Sebastian Nakonieczny- uczeń kl. VIII







WYMIANA POCZTÓWEK ZE SŁOWACJĄ!

październik 2020

Z okazji Europejskiego Dnia Języków – 26 września - uczniowie klasy 8 napisali pocztówki do swoich kolegów i koleżanekze Słowacji. Wymiana pocztówek była okazją do napisania kilku słów o sobie, pokazania ciekawych miejsc naszego regionu. Uczniowie nagrali krótkie pozdrowienia w języku polskim i niemieckim, przygotowali „mini słownik” polsko-niemiecki: https://tinyurl.com/y5yjrrfa. Zaprosiliśmy uczniów ze Słowacji do quizu w aplikacji Kahoot „Jak powiesz to po polsku?” (oczywiście po zapoznaniu się ze słownikiem). Wymiana pocztówek to także okazja do poznania atrakcjiturystycznych Ziliny na Słowacji i kilku zwrotów po słowacku:)

»Zdjęcia«

p.Monika Popowicz







Dzień Edukacji Narodowej 2020

Pażdziernik 2020

»Zdjęcia«









WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

październik 2020

Każdy nowy rok szkolny niesie ze sobą różne, ciekawe sytuacje. Przychodzą do szkoły nowi uczniowie którzy swoje miejca zajmują w najmłodszych klasach, a ósmoklasiści kończą szkołę. Jest wiele pięknych i wspaniałych wydarzeń, między innymi wybór samorządu uczniowskiego.

W naszej szkole takie wybory odbyły się dnia 9 września.

Z poszczególnych klas, wybrano 4 osoby:

  • PRZEWODNICZĄCY: Anna Kucło
  • ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: Nikola Matyja
  • SEKRETARZ: Kamila Okruch
  • SKARBNIK: Maja Okruch

Opiekunem samorządu w tajnym głosowaniu klas 4-8 została wybrana:

  • OPIEKUN: p. Maria Czapla
  • ZASTĘPCA OPIEKUNA: ks. Mariusz Kilar

Życzymy sobie owocnej pracy. Aby na zebraniach samorządu nie było nudno to p. Marysia przyniesie lizaki ze sklepu, a ks. Mariusz da Błogosławieństwo aby wszystko odbywało się bez szwanku, w tych czasach kiedy panuje epidemia koronawirusa.

Maja Okruch - uczennica kl.VI









Rowerem po sprawność i zdrowie

wrzesień 2020

„Rower–to jest świat!”
Lech Janerka

Tym bardziej, że wielu codziennie porusza się nim do pracy, sklepu, szkoły i do znajomych. Rower to dzisiaj świetny środek przeciwko koronawirusowi, bowiem w zdrowym ciele wirus nie zdziała wiele. Młody, silny organizm stanowi najlepszą „szczepionkę”. Ten cel przyświecał wycieczce rowerowej starszych klas, która odbyła się w czwartek, 24 września. Organizatorka i kierowniczka wycieczki, p. Maria Czapla, zabrała na nią uczniów klas V VIII. Po okresie kwarantanny i po wakacjach chętnych było wielu. Kolejnym celem było wdrożenie do bezpiecznego korzystania z dróg publicznych, dlatego przed wyjazdem p. policjanci przypomnieli młodzieży zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i wręczyli opaski odbaskowe w ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem, bądź widoczny”.

Drogę wytyczył i peleton prowadził zapalony cyklista p. Krzysztof Tarasek. Opiekunkami były p. Danuta Tarasek i Teresa Kabdani. Trasa wiodła przez Mołynie, Cieplice, Biele, Dąbrowicę, przez Ożannę i Rzuchów do Piskorowic. Aż 36 kilometrów!

Nad wodą w Ożannie czekał odpoczynek w przytulnym domku użyczonym przez zaprzyjaźnioną leżajską policję, gdzie dołączył nasz dyrektor, p. Dariusz Miś i jego zastępca p. Agata Kubat, aby gospodarskim okiem doglądać bezpieczeństwa i spraw organizacyjnych. Dowieźli kiełbaski i pyszną szarlotkę.

Policjanci dostarczyli nam edukacyjnej rozrywki: p. Jan Kucło poprowadził slalom w alko- i narkogoglach. Każdy mógł sprawdzić wpływ używek na odbiór rzeczywistości, czyli jak niebezpieczne jest poruszanie się w stanie upojenia. Tradcycyjna gra w „śledzia” i spacery po lesie nie mogły się równać z taką atrakcją.

Na miejscu mieliśmy jeszcze jedną niespodziankę: spotkanie z naszymi absolwetkami z ostatniego roku szkolnego. Okazało się, że także były na Ożannie na wycieczce klasowej z liceum!

Ciepło wspominamy jeszcze jedno spotkanie: po drodze mijaliśmy szkołę w Cieplicach. Zostaliśmy przyjęci bardzo miło, a wszystkie dzieci z nauczycielami machały nam przez okna swoich klas

Piękno przyrody, klimatyczne przydrożne kapliczki i wspólne przeżywanie emocji dawały nam siłę na trasie. Wystąpiły pewne problemy techniczne, które zostały rozwiązane zgodnie z hasłem „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Po prostu uszkodzony rower z właścicielem był holowany przez ósmoklasistów przez znaczną część drogi

Pogoda nam sprzyjała, słońce świeciło, lekki wiaterek łagodził upał. Siły i dobry humor dopisały.

Żegnaj lato, witamy jesień!

»Zdjęcia«

p. Teresa Dziedzic-Kabdani





ZNÓW W SZKOLE

wrzesień 2020

Nareszcie! Po półrocznym zdalnym nauczaniu i dwumiesięcznych wakacjach nadszedł 1 września. Znowu idziemy „do budy”! Ale tym razem to nie jest zwykły „pierwszy dzień szkoły”.

W tym dniu w 2020 r. wiele rzeczy było niezwykłych. Na przykład kolejka do termometru nadgarstkowo-czołowego, który do każdego zdrowego mówił „Witam”. Okazało się, że wszyscy jesteśmy zdrowi. Niezwykłe były kolorowe maseczki na twarzach rodziców i nauczycieli. Niektóre dzieci miały gustowne przyłbice.

Nietypowe było też pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Odbyło się w sali lekcyjnej bez publiczności. Mali uczniowie ślubowali pod kierunkiem wychowawczyni p. Genowefy Blok, po czym p. Dariusz Miś, dyrektor szkoły, pasował ich na członków społeczności Szkoły Podstawowej w Piskorowicach. Świadkami uroczystości byli wzruszeni rodzice. Najważniejsze, aby zdążyć przed koronawirusem!

Jesteśmy gotowi! Nowy rok szkolny czas zacząć!

»Zdjęcia«

p.Teresa Dziedzic-Kabdani









ZARZĄDZENIE NR 1/2020/2021

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. JANUSZA KORCZAKA
w PISKOROWICACH z dnia 31.08.2020 r.

w sprawie wprowadzenia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach zmienionej Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19.

Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§1.

Wprowadzam w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19, który stanowi załącznik do niniejszego zarządzenia.

§2.

Zobowiązuję wszystkich pracowników Szkoły do zapoznania się z Procedurą bezpieczeństwa
w związku z wystąpieniem COVID-19
,w terminie 2 dni od ich wprowadzenia oraz ich przestrzegania
i stosowania.

§3.

Niniejsze zarządzenie uchyla Zarządzenie nr 08/2019/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach w sprawie wprowadzenia Procedur bezpieczeństwana terenie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach w czasie pandemii wirusa COVID-19.


§4.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 01 września 2020r. i podlega ogłoszeniu w Księdze Zarządzenień.


Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka
w Piskorowicach w związku z wystąpieniem COVID-19
w roku szkolnym 2020/2021
Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach









BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKÓŁ

sierpień 2020






Drodzy absolwenci Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach

20 sierpnia 2020

Serdecznie gratuluję Wam uzyskania wysokiego wyniku z egzaminu ośmioklasisty w bieżącym roku szkolnym. Osiągnięty wynik odzwierciedla właściwe podejście do obowiązków szkolnych. Tak jak w każdej innej dziedzinie ludzkiej działalności, tak i w nauce szkolnej włożona praca, sumienność, systematyczność i wytrwałość w dążeniu do celu przyniosły wymierne, pozytywne efekty i bardzo dobre wyniki z egzaminu.

Jeszcze raz pragnę życzyć Wam wielu sukcesów na kolejnych etapach kształcenia oraz satysfakcji z dokonywanych życiowych wyborów

Dariusz Miś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piskorowicach








© Wszystkie prawa zastrzeżone