24 luty 2013r.
Czas powspominać ferie. W pierwszym tygodniu uczniowie z naszej szkoły wyjechali na 3-dniową wycieczkę w góry pod opieką p.Agaty Kubat oraz p.Danuty i p.Krzysztofa Tarasek. Wszyscy zebrali się pod szkołą 11 lutego o godz. 6:30 i z niecierpliwością czekali na busa. W pierwszym dniu udali się na stok, wypożyczyli sprzęt i rozpoczęli naukę jazdy na nartach. Niektórym szło to lepiej innym gorzej, ale najważniejsze jest to,że każdemu sie podobało.
21 listopada 2012r.
Dnia 21 listopada 2012r. klasy IV, V, VI pod opieką p.Agaty Kubat, p.Marii Czapli, p.Urszuli Brzuszko i p.Barbary Gajewskiej były na wycieczce
w Rzeszowie. O godzinie 7.45 wszyscy stali przed szkołą i czekali na autobus. Gdy dotarliśmy na miejsce czekała na nas ekipa z telewizji rzeszowskiej.
11 listopada 2012r.
Dnia 11 listopada 2012 roku został zorganizowany wyjazd szkolny do Łańcuta na Grand Prix w akrobatyce. 450 najlepszych akrobatów z 6 państw-Belgii, Mołdawii, Niemiec, Ukrainy, Białorusi i Polski rowalizowało w tej widowiskowej i pięknej dyscyplinie sportu. Wśród zawodników, na ścieżce znalazła się była uczennica naszej szkoły-Joanna Czapla, która zajęła I miejsce. Tuż przed odjazdem do domu grupa miała okazję na zrobienie pamiątkowego zdjęcia z mistrzynią. Wszyscy życzą jej dalszych sukcesów w tej dyscyplinie.
18 października 2012
W dniu 12 października 2012 roku uczniowie klas IV i V pod opieką p.Agaty Kubat, p, Urszuli Brzuszko i p. Marii Czapla udali się na wycieczkę do Przemyśla. Główną atrakcją tej wycieczki była wizyta w jednostce wojskowej- w 5 batalionie strzelców podhalańskich im. Gen. Bryg. Andrzeja Galicy, która dowodził ppłk dypl. Zenon Brzuszko. Uczniowie wzięli udział w kilku konkursach i wielu z nich zdobyło czołowe miejsca a co za tym idzie, atrakcyjne nagrody. Nagrody wręczył dowódca 5 batalionu ppłk dypl. Zenon Brzuszko.
25.05.12r.odbyła się jednodniowa wycieczka pierwszoklasistów do Bałtowa. Podczas wycieczki dziećmi zajmowali się rodzice oraz opiekunowie szkolni: p. Genowefa Blok, p. Agata Kubat oraz ks. Leszek Gocek. Główną atrakcją wycieczki był park, w którym znajdowały się modele dinozaurów. Uczniowie odwiedzili również kino w 5D. Mimo zmęczenia po wycieczce, wszyscy byli zadowoleni i pełni miłych przeżyć.
17.06.2011 r.
W dniach 8-10 czerwca 2011 roku uczniowie klas III gimnazjum wraz z kilkoma uczniami z młodszych klas udali się na podbój Roztocza. Towarzyszyli im Pani Danuta i Pan Krzysztof Tarasek, Pani Teresa Dziedzic-Kabdani oraz ,,przezabawny'' przewodnik Pan Eugeniusz. Udało im się zwiedzić wiele ciekawych miejsc . Uczniowie oprócz dodatkowej lekcji historii otrzymali solidną dawkę zabawy i dobrego humoru. Pierwszego dnia udało im się zwiedzić Zamojskie ZOO oraz wszystkim dobrze znany Szczebrzeszyn. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się nad mały zalew na którym wszyscy z chęcią obcowali z wodą. Drugiego dnia wycieczki wszyscy podążali szlakiem turystycznym Rezerwatu ,,Szum''wiodącym po 200-metrowym odcinku rzeki na którym znajdują się aż 24 wodospady. Mimo niewielkich trudności uczniom udało się wyjść na Bukową Górę, na która jak potem stwierdzili ,,opłacało się wyjść'' ponieważ widok był przepiekny. Następnie zwiedzili Rezerwat ,,Czartowe Pole'' z ruinami dawnej papierni i pięknymi wodospadami na rzece Sopot oraz tak zwany ,,Kościół na Wodzie'', który powstał w latach 1741-47. Trzeciego dnia mimo iż pogoda nie dopisywała młodzież udała się do Kalwarii Krasnobródzkiej z XVIII- wieczną Kaplicą na Wodzie ze źródłem o cudownych właściwościach z którego uczniowie mieli okazję skosztować wody. Po czym wszyscy udali się do Sanktuarium Maryjnego z cudownym obrazem Matki Bożej Kransobródzkiej. Następnie młodzież podążała szlakiem przepięknej Drogi Krzyżowej utworzonej przez niepełnosprawnego Lucjana Borutę w podzięce Matce Boskiej za jego uzdrowienie. Zapewne wszyscy na długo zapamiętają owy wyjazd, ponieważ zabawa była przednia!
17.06.2011 r.
W dniu 3 czerwca 2011 roku dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej wraz z Rodzicami oraz Panią Zofią Paszko i Ks. Leszkiem Gockiem udały się na wycieczkę do Wieliczki i do Łagiewnik, aby podziękować Panu Bogu za dar I Komunii świętej.
W pierwszym rzędzie zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce.
Kopalnia Soli "Wieliczka" to jeden z najcenniejszych zabytków kultury materialnej na ziemiach polskich, rocznie odwiedzany przez ponad milion turystów z całego świata. To także zabytek klasy światowej, wpisany jako jeden z pierwszych obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.
Kopalnia Soli "Wieliczka" dzisiaj to zarówno wielowiekowa tradycja jak i nowoczesność, kilkusetletnia historia i podziemne miasto z rozbudowaną infrastrukturą.
"Zabytkowa Kopalnia Soli w Wieliczce stanowi jedyny obiekt górniczy na świecie, czynny bez przerwy od średniowiecza do chwili obecnej. Jej oryginalne wyrobiska (chodniki, pochylnie, komory eksploatacyjne, jeziora, szyby, szybiki) o łącznej długości około 300 km usytuowano na 9 poziomach, sięgających do głębokości 327 m ilustrują wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych".
Następnie udaliśmy się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie w czasie Mszy świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za I Komunię świętą.
Aby wycieczka była w pełni udana, zobaczyliśmy jeszcze Smoka Wawelskiego.
Według przekazu historycznego z XII wieku za rządów króla Kraka w Krakowie pojawił się potwór. Żądał on raz na tydzień ofiary z bydła. Jeżeli mieszkańcy nie dostarczyli mu krowy, zjadał w zamian ludzi. Krak wysłał do zabicia smoka swych dwóch synów . Nie potrafili jednak pokonać stwora w walce wręcz, więc wymyślili podstęp. Pewien Szewczyk podał mu skórę bydlęcą wypchaną siarką. Po zjedzeniu barana Smoka tak paliło w gardle, że wypił pół Wisły i pękł.
Zwiedziliśmy jeszcze Rynek w Krakowie i w godzinach późnowieczornych zadowoleni wróciliśmy do Piskorowic.
24.05.2011 r.
Dnia 19 maja 2011 roku klasa V Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczynią, Panią Marią Czaplą i Ks. Leszkiem Gockiem wybrała się na jednodniową wycieczkę do Leżajska. W planie naszego zwiedzania mieliśmy Stację Sanitarno- Epidemiologiczną czyli popularnie mówiąc Sanepid, gdzie w sposób bardzo prosty zapoznaliśmy się z formą pracy w Sanepidzie oraz z chorobami, które są przenoszone przez brudne ręce. Następnie udaliśmy się do Muzeum przy Klasztorze Ojców Bernardynów, gdzie zostaliśmy zapoznani z zabytkami religijnymi.
© Wszystkie prawa zastrzeżone