Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły- konkurs
ROK SZKOLNY 2014/2015
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

7 lipca 2015

W dniu 26 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015. Uczniowie szóstej klasy przygotowali specjalną akademię na której oficjalnie żegnali się z murami dobrze znanej „podstawówki”. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły Marcin Trojan. W swoim wystąpieniu dziękował wszystkim za pracę w minionym roku szkolnym oraz podsumował ważniejsze wydarzenia odbyte w naszej szkole. Następnie odbyło się wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród zdobytych w różnych konkursach przez Dyrektora oraz przewodniczącą Komitetu Rodzicielskiego panią Marię Czapla. Po oficjalnym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do własnych klas, aby we własnym gronie zakończyć rok szkolny.

» Fotoreportaż


Gabriela Szary
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

6 lipca 2015

Na zakończenie roku klasa III gimnazjum przygotowała dla klasy VI szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nauczycieli i rodziców specjalną akademię. Na początku była część oficjalna, to znaczy uroczyste rozpoczęcie hymnem narodowym i wprowadzenie do całej uroczystości. Następnie odbyła się część artystyczna w czasie której wszyscy odbyliśmy podróż do przyszłości. Każdy z uczniów klasy III gimnazjum przedstawiał zawód, który będzie wykonywał. Nie obyło się bez śmiechu. Kiedy przyszedł czas podziękowań i pożegnania bardzo ciężko było powstrzymać się od uronienia łzy. Dyrektor wręczył uczniom świadectwa, a następnie wszystkim sportowcom medale za specjalne osiągnięcia. Po akademii odbył się poczęstunek, w którym brali udział niemal wszyscy zebrani. Oczywiście zakończenie trzeba zwieńczyć świetną zabawą.
W godzinach wieczornych odbył się komers, w czasie którego wszyscy świetnie się bawili. Niestety nasza edukacja w ZS w Piskorowicach dobiegła końca, ponieważ każde pokolenie ma własny czas.

» Fotoreportaż - Akademia

» Fotoreportaż - Komers


III gimnazjumPIELGRZYMKA DO KRAKOWA

30 czerwca 2015

W dniu 19 czerwca grupa 22 uczniów (klasy II wraz z opiekunami i dziewczętami ze scholii, oraz uczennice kl. V) uczestniczyli w pielgrzymce autokarowej do Krakowa. Została ona zorganizowana przez pana Grzegorza Lebodę. Opiekę sprawowała pani Elżbieta Kucło, a opiekę duchową nad grupą sprawował ks. Mariusz Kilar. Podróż do Krakowa upłynęła bardzo szybko, podczas drogi śpiewano i modlono się. Po przyjeździe do Krakowa pielgrzymi udali się do Centrum Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach. Tam mogli obejrzeć: relikwie Jana Pawła II, papieski krzyż pastoralny, mitrę, oraz ornat, którego używał Ojciec Święty podczas zamachu, itp. W Sanktuarium znajduje się też płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie. Następnym punktem programu było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Na początku odbyła się prelekcja o przesłaniu św. Faustyny prowadzona przez Siostrę Miłosierdzia. Następnie o godz. 12.00 Msza święta w bazylice, modlitwy po mszy. KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w kaplicy. Po obiedzie pielgrzymi udali się na wierzę widokową, potem na Wawel, gdzie zwiedzili Katedrę Wawelską, a także smoczą jamę i smoka. Wycieczka była bardzo udana, a mniejsi i więksi pielgrzymi wrócili z niej bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

» Fotoreportaż


mgr Grzegorz LebodaDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

19 czerwca 2015

Dnia 11 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Przedstawienie z języka niemieckiego przygotowali uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką p. Agnieszki Baran. Natomiast część anglojęzyczną przygotowali uczniowie szkoły podstawowej pod opieką p. Teresy Dziedzic- Kabdani oraz p.Elżbiety Leszczak. Został także zorganizowany konkurs międzyklasowy. Uczniowie musieli ucharakteryzować postacie mieszkańców Australii i Nowej Zelandii, przygotować gazetkę klasową na temat tych krajów, a na koniec zmierzyć się w quizie sprawdzającym znajomość tych anglosaskich państw. Zwycięska okazała się klasa II gimnazjum. Wszyscy uczniowie wykazali duże zainteresowanie przydzielonymi im zajęciami i miło spędzili ten czas.

» Fotoreportaż


Karolina Ćwikła
DZIEŃ DZIECKA

12 czerwca 2015

1 czerwca w naszej szkole był dniem, który wszyscy zapamiętają na bardzo długo. Świętowaliśmy wtedy Dzień Dziecka. Z tej okazji całe grono pedagogiczne, dyrektor jak i rodzice zafundowali nam dzień pełen wrażeń. Na samym początku dyrektor szkoły - Pan Marcin Trojan przywitał wszystkich zebranych na szkolnym boisku i tym samym rozpoczął całą zabawę. Następnie uczniowie IV-VI jak i I-III gim przedstawili układy taneczne. W dalszej kolejności uczestnicy kampanii "Młodzieżowa Akademia Bezpieczeństwa" pokazali jak postępować przy typowych wypadkach, które zdarzają nam się na porządku dziennym. Podczas trwania Dnia Dziecka uczniowie mogli skakać na trampolinie, zjeżdżać na zjeżdżalni, a także sprawdzić swoją wiedzę w quizie o zdrowiu. Ponadto wiele radości sprawił przyjazd Ochotniczej Straży Pożarnej, która działa w Piskorowicach. Starsi uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych, w piłkę nożną oraz siatkową. Była kiełbaska z grilla, ciasta, ciasteczka, napoje oraz świetna atmosfera. Cały dzień upłynął wszystkim bardzo mile. Z pewnością dzień 1 czerwca możemy zaliczyć udanych.

Dziękujemy naszym sponsorom, a byli nimi:

 • Watkem Sp. z o.o. Prezes Wiesław Puterla
 • Wyroby Mięsne Eugeniusz Borkowski
 • Sklep Spożywczo-Przemysłowy Władysław Czapla
 • Wyroby Mięsne Stanisław Dziedzic
 • Piekarnia „Graham” w Rudniku nad Sanem
 • Piekarnia Gminnej Spółdzielni „SCh” w Sieniawie
 • Wójt Gminy Leżajsk
 • Józef Nakonieczny


» Fotoreportaż


Izabela GawaluchDZIEŃ MATKI

12 czerwca 2015

26 maja to dzień, w którym obchodzone jest święto mam. Jak co roku w naszej szkole Dzień Matki połączony jest z czerwcowym Dniem Ojca, więc tym razem to święto odbyło się dwa dni później 28 maja. Na wstępie uroczystego apelu dyrektor Marcin Trojan złożył przybyłym mamom i tatom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Występy artystyczne rozpoczęły przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego. Mali artyści recytowali piękne wiersze, a także zatańczyli taniec krakowiaka. Uczniowie klas I-III w swoim przedstawieniu pokazali jak wielką rolę w życiu każdego dziecka odgrywa mama i tata, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Dzieci do występu, jak i wystrój sali przygotowały: p.Władysława Słotwińska, p.Maria Czapla, p. Małgorzata Warcaba, p.Urszula Brzuszko, p. Zofia Paszko, p.Elżbieta Kucło oraz p.Genowefa Blok. Po występach dzieci wręczały swoim mamom i tatom własnoręcznie wykonane kwiaty, a następnie zaprosiły ich na słodki poczęstunek.

» Fotoreportaż


Gabriela Szary
"PAJĄKI - TAJEMNICZE STAWONOGI"

12 czerwca 2015

13 maja 2015r. – wystawa pt. „Pająki – tajemnicze stawonogi” przygotowana przez uczniów z Klubu Młodego Odkrywcy pod czujnym okiem opiekuna p. Kingi Włoch.

» Fotoreportaż


mgr Kinga WłochKONSTYTUCJA 3 MAJA

15 maja 2015

7 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przygotowali uczniowie gimnazjum pod opieką p. Elżbiety Bukowińskiej, p. Anny Słotwińskiej oraz p. Pauliny Jurczak. Oprawą muzyczną zajął się p. Krzysztof Tarasek. Po odśpiewaniu pieśni patriotycznych głos zabrał pan dyrektor.

» Fotoreportaż

Karolina Ćwikła
WYCIECZKA DO WARSZAWY

24 maja 2015

Były Bieszczady, Tatry, Pieniny, Kraków, czas więc na Warszawę. W dniach 4-5 maja uczniowie naszego gimnazjum, jak i towarzyszący im uczniowie z Grodziska Górnego oraz Grobli udali się na wycieczkę do Warszawy. Spod szkoły wyjechaliśmy bardzo wcześnie - o 2 w nocy. Mimo tak wczesnej pory wszyscy daliśmy radę wstac. Pierwszym punktem naszego zwiedzania miasta, było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w naocznej lekcji historii. Oprowadzający nas przewodnik w ciekawy sposób opowiedział nam o tym co działo się w roku 1944 w Warszawie i jak w ogóle doszło do wybuchu Powstania. Obejrzeliśmy również wszystkie zgromadzone ekspozycje przedstawiające broń, dokumenty, listy, przedmioty osobiste, ubrania w jakich walczyli żołnierze II Wojny Światowej. Po zwiedzeniu muzeum pojechaliśmy na Stadion Narodowy, gdzie mieliśmy szansę poczuć się jak prawdziwi kibice, sprawdziliśmy niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedziliśmy szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Następnie udaliśmy się do Zoo. Mieliśmy tam okazje podziwiać okazy rzadko spotykanych i nawet bardzo niebezpiecznych zwierząt. Widzieliśmy między innymi cięszące się popularnością szympanse i goryle, żyrafy, niedźwiedzie polarne, hipopotamy oraz lwy i tygrysy. Widzieliśmy także rzadko spotykanego w ogrodach zoologicznych nosorożca pancernego. Bardzo zmęczeni udaliśmy się wraz z panią przewodnik na pieszą wycieczkę po słynnych miejscach w Warszawie. Drugi dzień wycieczki był nie mniej fascynujący. Już przed południem wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tam, podzieleni na trzy grupy braliśmy udział w labolatoriach: fizycznym, chemicznym i biologicznym. Po nich mieliśmy czas na samodzielne poznawanie praw przyrody poprzez przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie i poznawanie zasad funkcjonowania kompleksu budynków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – znajdujących się w Warszawie przy ulicy Wiejskiej 4/6/8, użytkowanych przez Sejm i Senat. Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi dotarliśmy późnym wieczorem do domu. Uważamy, że wycieczka ta była bardzo udana i warto było zwiedzić naszą stolicę.

» Fotoreportaż

Karolina Ćwikła, Izabela Gawaluch
EGZAMIN GIMNAZJALNY

15 maja 2015

W dniach 21-23 kwietnia miały miejsce egzaminy gimnazjalne.
W pierwszym dniu zmierzyliśmy się z częścią humanistyczną. W następny dzień musieliśmy stanąć na wysokości zadania, gdyż czekała nas część matematyczno-przyrodnicza. Tego testu każdy z nas obawiał się najbardziej. Pomimo obaw wszyscy byliśmy zadowoleni z tego jak nam poszło. W trzecim dniu czekał nas język obcy. W tym roku jedna z uczennic postanowiła zdawać egzamin z języka niemieckiego, reszta grupy pisała test z języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pomimo stresu i obaw, staraliśmy się napisać jak najlepiej. Teraz pozostaje nam czekać na wyniki, które będą w czerwcu.

» Fotoreportaż

Sara Półtorak
KAMPANIA EDUKACYJNA „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA"

30 marca 2015

Już po raz czwarty została zorganizowana KAMPANIA EDUKACYJNA „MŁODZIEŻOWA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA”, która jest skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców z województwa podkarpackiego......
W naszej szkole uczestniczy w Kampanii 15 uczniów gimnazjum. Są to: Kinga Stępień, Dominika Skiba, Kamila Klisko, Natalia Kogut, Paulina Kalemba, Izabela Gawaluch, Diana Czapla, Karolina Ćwikła, Aleksandra Dudek, Krzysztof Czyrny, Magdalena Brzuszko, Sara Półtorak, Dominika Nahajska, Joanna Otręba, Andżelika Czajka. Opiekunem grupy jest p. Agnieszka Dec.

>>Tutaj zobaczysz zdjęcia i przeczytasz więcej o MAB


p.Agnieszka Dec
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

24 marca 2015

Dnia 20 marca z okazji „powitania wiosny” odbyły się rozgrywki sportowe dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Drużyny dziewcząt rozegrały mecze w piłkę koszykową, a drużyny chłopców w piłkę halową. Każda drużyna została nagrodzona drobnym upominkiem. Drużyny zwycięskie za zajęcie I miejsca otrzymali dyplomy. Uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej, jak co roku wraz z nauczycielami wybrali się w tym dniu z Marzanną nad rzekę aby pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Każdemu dopisywał dobry humor. 21 marca to również data w którym obchodzony jest „Światowy Dzień Lasu”. Z tej okazji została przygotowana wystawa, przez grupę uczniów z klasy II gimnazjum z wychowawcą p. Kingą Włoch.

» Fotoreportaż

Gabriela Szary, Izabela Gawaluch
DZIEŃ KOBIET

13 marca 2015

11 marca uczniowie gimnazjum pod opieką p. Kingi Włoch przygotowali ciekawe inscenizacje z okazji Dnia Kobiet. Przebrani chłopcy zademonstrowali różne typy kobiet: sportsmenkę, chłopczycę, dobrą dziewczynkę i elegantkę. Nasza koleżanka przedstawiła, jak poprawnie należy przyjmować kwiaty od mężczyzny, by ten nie poczuł się urażony i zniechęcony. Kolejnym punktem programu był quiz ze znajomości przyborów kosmetycznych kobiety, przygotowany dla chłopców klas gimnazjalnych. W ramach tego zadania młodzi mężczyźni musieli także wykonać makijaż wieczorowy lub dyskotekowy na modelkach z II klasy gimnazjum. Wszyscy bardzo dobrze się bawili i na pewno każdy będzie miło wspominał ten dzień.

» Fotoreportaż

Karolina Ćwikła, Anna Beńko, Izabela Gawaluch
PASOWANIE NA CZYTELNIKA

26 luty 2015

26 lutego 2015 roku w Szkole Podstawowej w Piskorowicach odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość, którą przygotowała pani Władysława Słotwińska, składała się z części artystycznej oraz oficjalnego włączenia uczniów klasy pierwszej do grona czytelników szkolnej biblioteki. Od dziś, już oficjalnie, nasi młodsi koledzy mogą rozwijać swoją wiedzę poprzez czytanie książek wypożyczonych w bibliotece.

» Fotoreportaż

Karolina Ćwikła
WALENTYNKI

18 luty 2015

Jeszcze przed feriami została wystawiona na korytarz szkolny „skrzynka walentynkowa”. Uczniowie wrzucali do niej kartki walentynkowe, (większość z nich była wykonana samodzielnie) z wyrazami sympatii dla kolegów i koleżanek ze szkoły. Wraz z wystawieniem skrzynki ogłoszono także konkurs „Walentynkowy”. Miał on charakter wyboru Miss i Mistera Walentynek. Dziewczynka, która zebrała największą liczbę kartek walentynkowych w kategoriach 0-3, 4-6 i 1-3 gim zostawała Miss. Misterem walentynek zostawał chłopiec, który podobnie jak i dziewczyna zebrał najwięcej walentynek. Rozdanie walentynek i ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 18 lutego. Oto wyniki:

kategoria klas I-III:

 • I Miss - Monika Stasieńko kl. III
 • II Miss - Kamila Kucło kl. III
 • III Miss - Nikola Matyja kl. I
 • III Miss - Paulina Szykuła kl. III
 • Mister - Domnik Kucło kl. II

kategoria klas IV-VI:

 • Miss - Edyta Stasieńko kl. V
 • Mister - Wojtek Brzuszko kl. IV

kategoria klas I-III gim:

 • Miss - Aleksandra Dudek kl. II
 • Miss - Dominika Nahajska kl. III

» Fotoreportaż

Izabela GawaluchZABAWA CHOINKOWA

31 stycznia 2015

Tzw. zabawa "choinkowa", która odbywa się co roku w szkole jest długo wyczekiwana przez uczniów. Świetna amtosfera, wybieranie menu na nią i kreacji, w które się ubierzemy, ubieranie klas i sali, na której ma być impreza, to wszystko sprawia, że nie możemy jej się doczekać. 30 stycznia odbyła się kolejna zabawa choinkowa. W godzinach od 13.00 do 17.00 bawiły się klasy 0-3 SP, następnie od 17.00 do 21.15 klasy IV-VI SP i I-III GP. Młodsze klasy zabawiała pani, dzięki której dzieci nie nudziły się i miło spędzili ten czas, który z pewnością zapamiętają na długo. Na zabawie dla gimnazjum i klas IV-VI zostały ogłoszone wyniki, która klasa zebrała najwięcej pieniędzy na akcję "Góra grosza". W klasach IV-VI zwyciężyła kl. VI, natomiast w klasach gimnazjalnych II GP. Jak co roku wszyscy uczniowie dobrze się bawili i oczekują następnej zabawy.

» Fotoreportaż

Izabela Gawaluch
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

27 stycznia 2015

27 stycznia 2015 roku w auli szkoły gościliśmy Babcie i Dziadków naszych uczniów. By wyrazić im swoją wdzięczność za ich trud i okazywaną miłość, uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Z uśmiechem na twarzach pięknie recytowane były wiersze i piosenki. Przedstawione były również jasełka w wydaniu uczniów z młodszych klas Szkoły Podstawowej przygotowane przez p. Helenę Stepaniak, p. Zofię Paszko i p. Agatę Kubat. Na zakończenie programu, doskonale zaprezentowała się grupa uczniów z opiekunem p. Krzysztofem Taraskiem, która przy akompaniamencie gitary i fletów śpiewała piękne kolędy i pastorałki. Życzenia zebranym seniorom złożył dyrektor Zespołu Szkół w Piskorowicach p. Marcin Trojan. Po części oficjalnej goście zostali poczęstowani kawą, herbatą oraz pysznym ciastkiem.

» Fotoreportaż

Gabriela Szary
INFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W PISKOROWICACH

19 grudnia 2014

Dyrektor Zespołu Szkół w Piskorowicach informuje, że od 07.01.2015r zmienia się rozkład jazdy autobusu szkolnego. W linku poniżej przedstawiam godziny przywozu i odwozu uczniów.

Godziny przywozów i odwozów

Dyrektor Zespołu Szkół w Piskorowicach Marcin TrojanJASEŁKA

18 grudnia 2014

18 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Ich przygotowaniem zajęli się uczniowie szkoły podstawowej pod opieką p. Heleny Stepaniak, p. Zofii Paszko i p. Agaty Kubat. Wszyscy z zainteresowaniem oglądaliśmy przedstawienie, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój. Po inscenizacji głos zabrał ks. Mariusz Kilar. Kolejnym punktem uroczystości było muzyczne wystąpienie klasy IV SP pod opieką p. Krzysztofa Taraska. Następnie uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami udali się do klas, by podzielić się opłatkiem. Natomiast uczniowie gimnazjum udali się na wspólną wigilię, gdzie czekał na nich pyszny poczęstunek i wyjątkowy nastrój.

» Fotoreportaż

Karolina ĆwikłaMIKOŁAJKI

5 grudnia 2014

Z okazji mikołajek, 5 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Ubrany był w długi, sięgający do ziemi płaszcz, białe rękawiczki i okulary. Miał białą, kręconą się brodę. W ręce trzymał rózgę dla niegrzecznych dzieci. Z racji tego, że w naszej szkole są same grzeczne dzieci, młodzież jak i również nauczyciele, wszyscy dostali drobne upominki. Zatem rózga była jedynie postrachem, że w przyszłym roku może do nas nie przyjść :). Mikołajowi towarzyszyły dwa aniołki, które pomagały mu w niezwykle ciężkiej pracy, aby rozdać wszystkim prezenty. Wszyscy uczniowie mieli na głowach mikołajowe czapki, co sprawiało, że była świetna atmosfera. Dzień był niezwykle udany i u każdego na ustach malował się radosny uśmiech. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku św. Mikołaj także do nas przyjdzie i obdaruje wszystkich upominkami.

» Fotoreportaż

Izabela GawaluchZABAWA ANDRZEJKOWA

27 listopada 2014

27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. W godzinach lekcyjnych (przedpołudniowych) bawiły się dzieci klasy 0−III, a od godziny 16:00 kl. IV−VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści. Uczniowie z klas gimnazjalnych pomagali w przygotowaniu wystroju sali oraz czuwali nad przebiegiem wróżb, które cieszyły się dużym zadowoleniem młodszych dzieci. Szczególną atrakcją tej zabawy były prowadzone tzw. „otrzęsiny” kl. I gimnazjum zorganizowane przez trzeciogimnazjalistów. Przeprowadzono trzy konkurencje, w których uczestnicy musieli wykazać się wyjątkową zręcznością i odwagą. Przy dźwiękach dobrej muzyki za którą odpowiedzialni byli chłopcy z gimnazjum, wszyscy świetnie się bawili. Dyskotekę zakończono o godzinie 21:00. Uczniowie rozeszli się do domów smutni, że zabawa tak szybko się skończyła, ale byli pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji. Z utęsknieniem czekają na następną taką imprezę szkolną.

» Fotoreportaż

Gabriela Szary
AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIETA NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2014

Dnia 12 listopada 2014r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie gimnazjum pod opieką p. Kingi Włoch. Gimnazjalistki wygłosiły patriotyczne wiersze, a chór chłopców odśpiewał pieśń: „Pierwsza brygada”. Uczestnikom akademii towarzyszył refleksyjny nastrój. Wszyscy uczniowie mieli biało-czerwone kotyliony. Uroczystość była ciekawą lekcją historii przypominającą nam o wyzwoleniu naszej ojczyzny z niewoli i dążących do tego celu patriotów.

» Fotoreportaż

Karolina ĆwikłaXIV DZIEŃ PAPIESKI

22 października 2014

W środę 22 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji XIV Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II- Świętymi bądźcie”. Nad organizacją tego przedstawienia czuwała p. Dorota Rup, a także ks. Mariusz Kilar Głównym celem tego wydarzenia było przybliżenie uczniom postaci naszego wspaniałego rodaka, a także rozbudzenie w nich ducha modlitwy. Można było posłuchać piosenek religijnych, a także oglądnąć prezentację multimedialną o życiu Karola Wojtyły, przygotowaną przez uczennice z kl. III gim. Mamy nadzieję, że w naszej szkole będziemy mogli poznawać więcej tak interesujących postaci.

» Fotoreportaż

Sara Półtorak, Izabela Gawaluch
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października 2014

15 października w naszej szkole obchodzony był uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy II i III gimnazjum pod czujnym okiem pani Kingi Włoch, przygotowali wspaniały skecz oraz turniej wiedzy, w którym wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele. Zwycięzcami tego turnieju zostali nauczyciele za co im bardzo gratulujemy. Każdy uczestnik w nagrodę za udział został obdarowany słodkim upominkiem. Mimo tego, że zwycięzcą w każdej rywalizacji zostaje „tylko jeden” to wspólna rywalizacja w tym turnieju sprawiła wszystkim biorącym udział wiele radości i zadowolenia. Po części artystycznej głos zabrał dyrektor szkoły p. Marcin Trojan. W swoim wystąpieniu zwrócił się do wszystkich pracowników szkoły, podkreślając trud ich pracy. Złożył im życzenia i podziękował za ich wkład w wykształcenie młodzieży. Na koniec Rada Rodziców w składzie Iwony Beńko oraz Agnieszki Kowcz złożyły życzenia dla całego Grona Nauczycielskiego.

» Fotoreportaż

Gabriela Szary
"RAZEM NA TRASIE, CZY DESZCZ CZY POGODA"

2 października 2014

2 października 2014r. w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się XV Edycja Ekologicznego Biegu Patrolowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk pod hasłem „Razem na trasie, czy deszcz czy pogoda”. Dyrektor ZS w Piskorowicach p. Marcin Trojan powitał wszystkich gości oraz uczestników Biegu. W Biegu wzięło udział 9 drużyn:7 drużyn z gimnazjum – Brzóza Królewska, Giedlarowa, Stare Miasto, Wierzawice, drużyna absolwentów naszego gimnazjum z Zespołu Szkół Licealnych z Leżajska oraz patrol rodziców. Następnie p. Barbara Gajewska opowiadała o początkach Biegu Ekologicznego, którego to I edycja miała miejsce w 2000. Pierwsza część imprezy odbyła się w szkole, gdzie reprezentanci grup przedstawiali przygotowane prace plastyczne i nie tylko. Gdy jury oceniało wkład za wykonaniei zaprezentowanie prac, wokalistki z zespołu "Meritum" umilały czas piosenkami. Po tej części uczestnicy zostali zawiezieni na start. Podczas biegu spotykali sześć patroli: staży pożarnej, policji, medyczny, przyrodniczy, sportowy i historyczny. Bardzo zmęczone, ale szczęśliwe drużyny dobiegły do mety bez przeszkód. Po zaprezentowaniu piosenek drużyny czekały na ogłoszenie wyników. W tym czasie p. Krzysztof Tarasek i p. Władysław Czapla umilali czas wykonując znane piosenki i zapraszając tym samym wszystkich do zabawy. Gdy punkty zostały podliczone, Wójt Gminy Leżajsk- pan Krzysztof Sobejko, wręczył uczestnikom nagrody oraz puchary.

I miejsce zajęła klasa II gimnazjum ZS w Piskorowicach. Wielką niespodzianka tej edycji biegu byli rodzice uczniów ZS w Piskorowicach, którzy wywalczyli II miejsce. Natomiast III miejsce zajęli uczniowie ZSL w Leżajsku. Ten dzień na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Nie możemy się doczekać
kolejnej- XVI edycji w przyszłym roku.

Sponsorami tegorocznego Biegu byli: Wójt Gminy Leżajsk, Koło Łowieckie „Bażant” z Przeworska, UKS "Piskorz" przy ZS w Piskorowicach, Spółdzielnia Uczniowska przy ZS w Piskorowicach, Nadleśnictwo Leżajsk, Władysław Czapla, Stare Miasto- Park, Piekarnia "Rudnik. Dziękujemy paniom z kuchni- p. Danucie Stasieńko, p. Annie Lisze i pomagającej im w przyrządzeniu pysznych posiłków p. Renacie Matyi oraz członkom Koła Łowieckiego „Bażant” p. Zdzisławowi Morawskiemu i Grzegorzowi Krzyżakowi za pachnącą kiełbaskę prosto z ogniska.

» Fotoreportaż

p. Agata Kubat
PIKNIK SPORTOWY

16 września 2014

We wtorek 16 września po południu, w naszej szkole odbył się piknik sportowy. Sponsorem tego wydarzenia był Uczniowski Klub Sportowy "PISKORZ". Były kiełbaski z grilla, lody, napoje oraz co najważniejsze - dobra atmosfera. Uczniowie ZS Piskorowice jak i również wszyscy przybyli, mogli zagrać na nowo wybudowanym boisku na placu szkolnym w piłkę nożną, koszykówkę, tzw. "palanta", natomiast w szkole w siatkówkę. To miło spędzone popołudnie w świetnej atmosferze, wśród przyjaciół pozostanie na długo w naszej pamięci.

» Fotoreportaż

Izabela GawaluchINAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

1 września 2014

Pierwszego września w poniedziałek, pożegnaliśmy wakacje i równocześnie przywitaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą
w kosciele parafialnym, a po jej zakończeniu wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz przybyli goście zgromadzili się przy nowo wybudowanym boisku na placu szkolnym. Tam dokonano oficjalnego otwarcia i oddania do użytku boiska wielofunkcyjnego. Przecięcia wstęgi dokonali: Wojt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko, Dyrektor Zespołu Szkół Marcin Trojan oraz Sołtys Piskorowic Aleksander Dudek. Poświęcenia dokonał ks. Mariusz Kilar. Część artystyczną na rozpoczęcie roku szkolnego przygotowali uczniowie kl.VI. Pierwszoklasiści poprzez uroczyste ślubowanie i pasowanie zostali włączeni do braci uczniowskiej naszej szkoły.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

» Fotoreportaż

Gabriela SzaryINFORMACJA DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ W PISKOROWICACH

29 sierpnia 2014


WYPRAWKA SZKOLNA 2014/2015

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych oraz Uchwałą Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014r.w sprawie Rządowego Programu Pomocy Uczniom w 2014r – „Wyprawka szkolna” Dyrektor Zespołu Szkół w Piskorowicach informuje, że pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach: II, III i VI szkoły podstawowej oraz uczniom: słabo widzącym, niesłyszącym, słabo słyszącym, z niepełnosprawnością ruchową, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z autyzmem oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi – posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Termin składania wniosków o udzielenie pomocy finansowej uczniom ustala się od 01.09.2014r. do dnia 05.09.2014r .
Wnioski będą przyjmowane codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00 w sekretariacie szkoły.
Pomoc udzielana jest uczniom z rodzin, których dochód na osobę nie przekracza 539 zł netto(z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku).Bliższe informacje w/w sprawie oraz druki wniosków można uzyskać w sekretariacie szkoły w godzinach urzędowania.


STYPENDIUM SZKOLNE

Dyrektor ZSP informuje, że jak w latach ubiegłych, istnieje możliwość składania wniosków na stypendium szkolne dla uczniów z terenu Gminy Leżajsk. Pomoc udzielana jest uczniom z rodzin, których dochód na osobę nie przekracza 456 zł netto za miesiąc sierpień 2014.
Termin składania wniosków o stypendium ustala się do dnia 12.09.2014r.
Informacje w sprawie oraz druki wniosków można uzyskać w sekretariacie szkoły.


XVI EDYCJA PROGRAMU „STYPENDIUM„

Fundacja Fundusz Lokalny w Leżajsku ogłosiła kolejną edycję programu stypendialnego skierowanego do aktywnych i uzdolnionych uczniów uczących się na terenie Powiatu Leżajskiego.
W programie mogą uczestniczyć uczniowie którzy:

 • uczą się w klasach II i III szkół gimnazjalnych znajdujących się na terenie Gminy Leżajsk oraz klasach I-IV Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Leżajsku i Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Nowej Sarzynie.
 • w roku szkolnym 2013/2014 osiągnęli średnią ocen na poziomie min. 4,5,
 • posiadają udokumentowane osiągnięcia naukowe oraz udzielają się społecznie.
Dokumenty dotyczące programu dostępne są pod adresem internetowym: www.fundacja.lsr.pl w zakładce „Aktualności” , w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku, ul. Targowa 9 oraz w sekretariacie Zespołu Szkół w Piskorowicach.
Karty zgłoszeniowe należy złożyć w terminie od 01.09.2014 do dnia 15.09.2014r. do godziny 15:00 w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku przy ul. Targowej 9.

Dyrektor Szkoły mgr Marcin Trojan

© Wszystkie prawa zastrzeżone