Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”BIP

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły-  konkurs


ROK SZKOLNY 2011/2012


SPOTKANIE INTEGRACYJNE ZE SZKOŁĄ UKRAIŃSKĄ Z PRZEMYŚLA

9 lipca 2012r

W dniu 09.07.2012 w naszej szkole gościliśmy wycieczkę dzieci i młodzieży przebywających na kolonii letniej w Przemyślu wraz z ich opiekunami i głównym organizatorem panem Andrijem Czornym. Przybyli do nas uczniowie szkół ukraińskich rozsianych po całej Polsce tj. z Pięniężna, Lelkowa, Bartoszyc, Warszawy, Szczecina, Zielonej Góry, Tych i Przemyśla- potomków dawnych mieszkańców Podkarpacia, wysiedlonych na Ziemie Zachodnie i Północne w wyniku ,,Akcji Wisła".

>>czytaj więcej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

29 czerwca 2012r

29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/12. Na początku uczniowie wraz z rodzicami i gronem nauczycielskim uczestniczyli we Mszy św. Następnie w szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów kl.6 SP pod opieką p. Marii Czapla. Pani dyrektor Barbara Gajewska wręczyła świadectwa z wyróżnieniem
i pogratulowała uczniom, którzy na nie zapracowali. Po akademii wychowawcy wraz z uczniami udali się do klas, na ostatnią godzinę wychowawczą. Na koniec wszyscy razem z panią dyrektor odliczyli od 10 do końca roku szkolnego i z uśmiechem na twarzy rozpoczęli wakacje.


» Fotoreportaż
Martyna Pracoń

POŻEGNANIE KLASY TRZECIEJ GIMNAZJUM

28 czerwca 2012r

28 czerwca pożegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów z klasy lll gim. Dzięki przygotowanym przez nich prezentacjom multimedialnym dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o nauczycielach oraz uczniach tej klasy. W końcu nadszedł czas opuszczenia tej szkoły. Wśród uczniów mogliśmy dostrzec łzy...
u niektórych smutku, a u innych radości. Z pewnością wszystkim nam będzie brakowało rocznika 96'. Jednak jak to mówią: ,,ale to już było i nie wróci więcej..."


» Fotoreportaż
Karolina Palikij

KONKURS

Sara Półtorak uczennica naszej szkoły brała udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pt. ,,Bezpiecznie na wsi- czy upadek to przypadek?’’ w kategorii wiekowej dla uczniów klas 4-6. Sara zdobyła II miejsce na etapie wojewódzkim i wyróżnienie na etapie ogólnopolskim. Uczennica otrzymała 2 aparaty fotograficzne, plecak, namiot oraz przybory do malowania. Składamy gratulację i życzymy dalszych sukcesów.


» Fotoreportaż
Patrycja Kotlarz

PROJEKTY EDUKACYJNE

Dnia 14.06.2012r., podobnie jak w ubiegłym roku, klasa II GIM podzielona na grupy pod nadzorem wybranych nauczycieli przygotowała projekty edukacyjne. W tym roku grup tych było 3, a ich prace nadzorowali p.Renata Dec, p.Maria Ożga oraz p.Tomasz Długoń. Forma przekazu była dowolna. Wszyscy uczniowie wykazali duże zainteresowanie oraz w ciekawy i łatwy do zrozumienia sposób przedstawili poszczególne tematy.

Aldona Korchowiec

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

13 czerwca odbyło się przygotowane przez uczniów kl.III SP pod opieką p.A.Soboty przedstawienie w języku angielskim pt.: ,,Thumbelina''. Uczestniczyli w nim uczniowie kl.0- VI SP. Natomiast kl. VI SP- III GIM miała możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej pt.: ,,Berlin- stolica zjednoczonych Niemiec'' przygotowanej pod nadzorem p.M.Popowicz przez uczniów kl.II GIM. Odbył się również quiz sprawdzający wiedzę o naszym zachodnim sąsiedzie. Na koniec uczennice kl.III GIM przedstawiły projekt edukacyjny pt.: ,,The Polish people in English- Speaking Countries'' zrealizowany pod opieką p.Teresy Dziedzic- Kabdani. Wszyscy uczniowie wykazali duże zainteresowanie przydzielonymi im zajęciami i miło spędzili ten czas.

Martyna Pracoń

KARTA ROWEROWA

Dnia 14 czerwca 2012r. naszą szkołę odwiedzili policjanci, aby przeprowadzić pogawędkę z uczniami o ruchu drogowym. Po czym czwartoklasiści zdawali kartę rowerową. Zaczęli od napisania testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie policjanci wraz z p. Grzegorzem Lebodą sprawdzili praktyczne umiejętności uczniów. Wszyscy czwartoklasiści wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami wystarczającymi, by samodzielnie poruszać się rowerem po drodze.

Patrycja Kotlarz

MY TEŻ POTRAFIMY INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE

Uczniowie klasy pierwszej gimnazjum: Bartłomiej Sroka, Hubert Nowak, Dawid Paluch, Robert Otręba i Kamil Kuras zakwalifikowali się do półfinału konkursu "Z klasy do kasy", który odbył się w piątek 15 czerwca 2012r w Rzeszowie, w auli w Wyższej Szkole Prawa i Administracji.

>>czytaj więcej
KONKURS HISTORYCZNY

W V edycji konkursu plastycznego ,,Namaluj historię dziadków", który w tym roku odbywał się pod hasłem ,,Od Solidarności do niepodległości" wzięło udział 6 uczennic z ZS w Piskorowicach. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa podkarpackiego.

>>czytaj więcej

Martyna PracońDZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka dla uczniów naszej szkoły zostały przygotowane ciekawe zajęcia. Dzieci z klas 0-III SP pojechały na wycieczkę do Muzeum Ziemi Leżajskiej. Z kolei uczniowie kl.IV-VI SP i I-III GP wysłuchali ciekawej prelekcji p.Adama Kuźmy na temat: ,,Hobby i aktywne życie jako przeciwdziałanie uzależnieniom''.

>>czytaj więcejWYCIECZKA DO BAŁTOWA

25.05.12r.odbyła się jednodniowa wycieczka pierwszoklasistów do Bałtowa. Podczas wycieczki dziećmi zajmowali się rodzice oraz opiekunowie szkolni: p. Genowefa Blok, p. Agata Kubat oraz ks. Leszek Gocek. Główną atrakcją wycieczki był park, w którym znajdowały się modele dinozaurów. Uczniowie odwiedzili również kino w 5D. Mimo zmęczenia po wycieczce, wszyscy byli zadowoleni i pełni miłych przeżyć.


» Fotoreportaż

Patrycja Kotlarz, Aldona Korchowiec


DZIEŃ MATKI I OJCA

W czwartek 24 maja odbyła się akademia z okazji Dnia Matki i Ojca. Uroczystość rozpoczęły dzieci z przedszkola, które zatańczyły poloneza. Natomiast uczniowie z klas: IV-VI zarecytowali wiersze oraz zaśpiewali piosenki, przygotowane wraz z p. E.Myłkiem. Przedszkolaków przygotowała p. Maria Czapla, a starszych uczniów p. Agata Kubat, a piękne kwiaty, które zdobiły scenę zostały zrobione przez uczniów pod czujnym okiem p. Grzegorza Lebody i innych nauczycieli. Rodzice byli zachwyceni. Po przedstawieniu otrzymali kwiaty od swoich pociech. Następnie udali się na poczęstunek.


» Fotoreportaż

Patrycja Kotlarz, Karolina Palikij


DELEGACJA Z LICEUM

Dnia 24 maja przyjechali do naszej szkoły przedstawiciele Liceum im.Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Uczniowie opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach i przybliżyli informacje o profilach, które wybrali. Następnie odbyły się lekcje pokazowe chemii i fizyki, na których nauczyciele z liceum zaprezentowali sposoby ich nauczania oraz zachęcali do wyboru oferowanych przez nich profili. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali lekcji i brali w nich udział.
» Fotoreportaż

Martyna Pracoń

GERMANISTA 2012

Dnia 16 maja 2012r. odbył się w ZS w Kuryłówce konkurs z języka niemieckiego
,,Germanista 2012''. Wzięli w nim udział uczniowe z gminy Leżajsk i Kuryłówka. Nasze gimnazjum reprezentowały cztery uczennice, które zajęły czołowe miejsca. Sukces ten był możliwy dzięki zaangażowaniu p.Moniki Popowicz, nauczycielki j. niemieckiego.

I miejsce - Martyna Pracoń
III miejsce - Patrycja Kotlarz
IV miejsce - Klaudia Majder
VIII miejsce - Iwona NowakMartyna Pracoń


EGZAMIN GIMNAZJALNY JUŻ ZA NAMI

Wszyscy możemy spokojnie odetchnąć po męczącym czasie przygotowań do egzaminów i nieprzespanych nocach. W dniach 24-26 kwietnia zmierzyliśmy się z naukami humanistycznymi, matematyczno-przyrodniczymi i j.obcym. Ten czas niewątpliwie był dla nas bardzo stresujący.
Testy nie sprawiły nam zbytniej trudności, chociaż niektóre zadania były bardzo podchwytliwe, wymagały logicznego myślenia i posiadania ogromnej wiedzy. Ale co to dla naszej klasy! Poradziliśmy sobie z każdym zadaniem (niekoniecznie dobrze). Cieszymy się, że już po wszystkim, teraz wypada nam czekać na wyniki, które będą dopiero w czerwcu. Wykorzystujemy ten czas do dalszego pogłębiania wiedzy.
Nauczyciele są z nas dumni.


» Fotoreportaż z Egzaminu Gimnazjalnego

» Fotoreportaż ze Sprawdzianu w Klasie Szóstej

Ewelina Ćwikła klasa III gimnazjumKONSTYTUCJA 3 MAJA

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która przybliżyła nam wydarzenia z 3 maja 1791r. Przedstawienie przygotowała klasa VI pod opieką pani Terest Kabdani. Uczniowie odśpiewali pieśni patriotyczne. Na zakończenie pani dyrektor wygłosiła krótką przemowę.


» Fotoreportaż
Karolina Palikij

LIST PREZYDENTA RP

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!
Już niedługo będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W te wyjątkowe dni zachęcam do wspólnego przeżywania radości z naszych polskich dokonań.
Pamiętajmy, że to nasi przodkowie uchwalili pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie. Czerpiąc inspirację z najważniejszych intelektualnych dokonań epoki, stworzyli nowoczesny dokument, który miał sprostać wielkim wyzwaniom politycznej rzeczywistości.

czytaj całość- List Prezydenta RP

UCZNIU KLASY 3 GIMNAZJUM,
PRZECZYTAJ ZANIM ZŁÓŻYSZ PODANIE DO NOWEJ SZKOŁY!!

Oświatowe ABC- ciekawe artykuły do poczytania dla gimnazjalistów, oraz ich rodziców


SZEŚCIOLATEK W SZKOLE

Sześciolatek w szkole - strona dla rodziców

Drodzy Rodzice!
Powyższy adres internetowy, to link do strony poświęconej sześciolatkowi. Prezentowane są tu artykuły, opinie ekspertów, przykłady praktyk z innych krajów, przytaczane są najczęstsze wątpliwości rodziców wraz z odpowiedziami.

Karolina Palikij

WAŻNE DLA UCZNIÓW TRZECIEJ KLASY GIMNAZJUM!!!

28.03.12r.

„Najbliższy okres to czas podejmowania decyzji przez uczniów trzecich klas gimnazjów o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.
...Zachęcam wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza rodziców i uczniów, do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, znajdującymi się na specjalnie przygotowanej stronie Zanim wybierzesz liceum oraz do zadawania pytań i zapoznania się z odpowiedziami na stronie Forum - szkolne plany nauczania.”
Krystyna Szumilas– Minister Edukacji Narodowej

czytaj całość

źródło: MEN

KONFERENCJA ,,O MĄDRYM WYCHOWANIU''

20.03.12r.

Dnia 20.03.2012r. sześcioosobowa delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w konferencji
,,O mądrym wychowaniu", która odbyła się w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Na temat Praw Dziecka dyskutowali m.in. Marek Michalak- Rzecznik Praw Dziecka, Dorota Zawadzka, Henryka Krzywonos oraz Anna Maria Wesołowska. Konferencja została zorganizowana z okazji Roku Janusza Korczaka, który odbywa się pod hasłem ,,Nie ma dzieci, są ludzie''.

>>czytaj więcej
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH

08.03.12r.

Informujemy wszystkich chętnych o konkursach. Pierwszy z nich (przeznaczony dla klas szkoły podstawowej i gimnazjum) polega na zaprojektowaniu logo Google, które będzie widoczne przez jeden dzień na stronie głównej wyszukiwarki. Drugi(przeznaczony dla klas gimnazjalnych) nosi nazwę ,,Z klasy do kasy", do udziału w tym konkursie szczególnie zachęcamy uczniów zainteresowanych tematyką ekonomiczną i rynkiem kapitałowym.
Dokładne informacje o konkursach u administratorów szkolnej strony internetowej.
,,WITRYNA INTERNETOWA MOJEJ SZKOŁY

1.03.12r.

Nasza szkoła wzięła udział w VI Podkarpackim Konkursie pt: ,,Witryna internetowa mojej szkoły". Otrzymaliśmy wyróżnienie z czego jesteśmy bardzo dumni. Komisja brała pod uwagę m.in. wygląd, tytuł, zawartość i układ strony głównej i podstron. W tym roku szczególnie punktowano prezentacje uczniów z pasją. Mamy nadzieję, że w następnym roku zajmiemy wyższe miejsce. Osoby, które administrują w tym roku: Martyna Pracoń, Patrycja Kotlarz, Aldona Korchowiec i Karolina Palikij.Patrycja Kotlarz

XII REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O WIELKICH POLAKACH

25.02.2012 r.

W dniu 23 lutego 2012 roku do Gimnazjum w Łańcucie zwycięzcy etapu szkolnego (Kamila Tarasek, Karolina Dudek i Weronika Socha) udały się wraz z Ks. Leszkiem Gockiem na II etap XII Regionalnej Olimpiady Wiedzy Wielkich Polakach, o bł. Bronisławie Markiewiczu. Nasi uczniowie wykazali się bogatą znajomością życia i działalności Bronisława Markiewicza. Wprawdzie nie udało im się awansować do ścisłego finału Olimpiady, ale już samo uczestnictwo w etapie archiprezbiteralnym jest dla nich wielkim wyróżnieniem.

Ks. Leszek Gocek

» Zdjęcia uczestniczek Olimpiady

UCZNIOWIE Z PASJĄ
WALENTYNKI

14.02.12r.

Dnia 14 lutego 2012r.z okazji walentynek, odbył się w naszej szkole happening. Wzięli w nim udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. Nasi koledzy z SU przygotowali skecz oraz ciekawe konkurencje zręcznościowe. Na zakończenie rozdane zostały kartki i prezenty walentynkowe.

» Fotoreportaż


Aldona Korchowiec

FERIE, FERIE I PO FERIACH

26.01.2012 r.

Tegoroczne ferie minęły szybko, lecz były pełne wrażeń, a to dzięki zimowej pogodzie. Mimo dużych mrozów dwukrotnie odwiedziliśmy lodowisko w Tryńczy, gdzie świetnie bawiliśmy się. Poza tym uczęszczaliśmy do szkoły na różnorodne zajęcia (np. rozgrywki sportowe, gry, zabawy, oglądanie bajek i filmów). Niektórzy z nas jeździli na stoki, aby doskonalić jazdę na nartach. Inni swój wolny czas spędzali w domu oglądając programy telewizyjne i grając na komputerze. Po dwutygodniowym odpoczynku, w pełni sił wróciliśmy do szkoły gotowi na przyswajanie wiedzy.

Patrycja Kotlarz

» Fotoreportaż z ferii

FERIE TUŻ, TUŻ...

26.01.2012 r.

Ferie to czas odpoczynku od książek, zeszytów, porannego wstawania. Wielu z nas będzie miało możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc i spotkań z przyjaciółmi. Dla tych co nigdzie nie wyjeżdżają szkoła przygotowała różnorodne zajęcia (plan zajęć do pobrania poniżej). Życzymy wszystkim, by nadchodzące ferie były spokojne, bezpieczne i pełne niezapomnianych wrażeń.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

26.01.2012 r.

W tym roku Dzień Babci i Dziadka odbył się w naszej szkole 25 stycznia 2012r. Na wstępie pani Dyrektor Barbara Gajewska przywitała wszystkich obecnych i podziękowała za liczne przybycie.

>>czytaj więcej


DYSKOTEKA CHOINKOWA

21.01.2012 r.

W sobote 21 stycznia 2012r. każdy z przejęciem przygotowywał się do zabawy choinkowej.

>>czytaj więcejROZPOCZĄŁ SIĘ NOWY ROK

13.01.2012 r.

Administratorzy szkolnej strony internetowej przystępują do konkursu ,,Witryna Internetowa Mojej Szkoły''. Samorząd uczniowski wraz z opiekunami przygotowują program zajęć na ferie, a my wszyscy uczniowie uczymy się pilnie, piszemy sprawdziany i kartkówki, aby uzyskać jak najlepsze oceny na koniec semestru.

Administratorzy

JASEŁKA

24.12.2011 r.

Dnia 21 grudnia 2011r. w naszej szkole odbyły się bożonarodzeniowe jasełka. Uroczystość została przygotowana przez ks. Leszka Gocka i p. Edwarda Myłka. Wszyscy z zainteresowaniem oglądaliśmy przedstawienie, które wprowadziło nas w świąteczny nastrój.

>>czytaj więcejMIKOŁAJ Z PISKOROWIC ODWIEDZIŁ PODKARPACKIE HOSPICJUM
DLA DZIECI W RZESZOWIE

20.12.2011 r.

Ośmioosobowa delegacja ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z ks.Leszkiem Gockiem i p.Agnieszką Dec odwiedziła w poniedziałek (19.12.2011r.) Podkarpackie Hospicjum.

>>czytaj więcej

MIKOŁAJKI

5.12.2011 r.

5 grudnia 2011r. w naszej szkole odbył się Happening Mikołajkowy pt.,,Wszyscy jesteśmy Świętymi Mikołajami''. Był on podzielony na trzy części.

>>czytaj więcejANDRZEJKI

24.11.2011 r.

22 listopada odbyła się w naszej szkole Zabawa Andrzejkowa. Do południa klasy 0-III, a następnie starsi uczniowie świetnie się bawili.

>>czytaj więcejUROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

17.11.2011 r.

15 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. Akademię przygotowała p.Urszula Brzuszko, a p.Edward Myłek zajął się oprawą muzyczną.

>>czytaj więcej11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2011 r.

fot. photos.com

Święto Odzyskania Niepodległości - Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku , po 123 latach zaborów, niepodległości.

>>czytaj więcej


WIELKI KONKURS EKOLOGICZNY dla Przedszkolaków
„Sprzątanie Świata” 2011
na stronie internetowej www.buliba.pl

2.11.2011 r.

W miesiącu pażdzierniku odbył się Konkurs Ekologiczny, w którym wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego ZS w Piskorowicach pod opieką nauczycieli Władysławy Słotwińskiej i Marii Czapla.

>>czytaj więcej
DZIEŃ NAUCZYCIELA 14 PAŹDZIERNIKA

13.10.2011 r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości tej uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły i my- uczniowie. Nie zapomnieliśmy również o tych, którzy odeszli na zasłużoną emeryturę- oni zaś nas nie zawiedli i chętnie przybyli.

>>czytaj więcej
ROCZNICA POSADZENIA DĘBU KATYŃSKIEGO

11.10.2011 r.

Z okazji rocznicy posadzenia w Piskorowicach dębu katyńskiego w naszej szkole odbyła się akademia, którą przygotowali uczniowie klasy V i III gimnazjum pod kierunkiem p.Marii Ożga i p.Danuty Tarasek. Na uroczystość przybyła najbliższa rodzina majora Macieja Rudnickiego, zamordowanego w Charkowie przez NKWD.

>>czytaj więcej
XII EDYCJA BIEGU EKOLOGICZNEGO - BYŁO SUPER

29.09.2011 r.

XII edycja Ekologicznego Biegu Patrolowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk pod hasłem ,,Rodzina z pasją" już za nami. W biegu udział wzięło 8 patroli z naszej gminy, gimnazjaliści z Wierzawic, Starego Miasta, Dębna, Brzózy Królewskiej i Piskorowic.

>>czytaj więcejBIEG EKOLOGICZNY 2011/2012

15.09.2011 r.

27września (wtorek) 2011r w Zespole Szkół w Piskorowicach odbędzie się bieg ekologiczny.
Tegoroczna edycja odbywa sie pod hasłem: „RODZINA Z PASJĄ”
Regulamin biegu do pobrania tutaj

Dyrektor ZSP i nauczyciele

SPOTKANIE Z POLICJĄ

07.09.2011 r.

7 września bieżącego roku naszą szkołę odwiedzili policjanci. W spotkaniu z nimi wzięli udział uczniowie z klas: 0, I, II, III oraz ich opiekunowie.

>>czytaj więcej
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

02.09.2011 r.

1 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Inaugurację poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym z udziałem uczniów, rodziców i grona nauczycielskiego.

>>czytaj więcej

.
© Wszystkie prawa zastrzeżone