Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły- konkurs
ROK SZKOLNY 2010/2011
ŻEGNAMY...

24.06.2011 r.

Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie naszych wnętrz.
Zdajemy sobie sprawę, że na efekty Waszej pracy trzeba będzie czekać długo
i cierpliwie,
ale przyjdzie czas, kiedy staną się one widoczne.
Dlatego jeszcze raz za wszystko dziękujemy i składamy najserdeczniejsze życzenia!

Rocznik '95


Wakacje

24.06.2011 r.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkół w Piskorowicach życzymy wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku
i uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!

» Zakończenie Roku Szkolnego 2010/2011
Dyrekcja szkołyPOŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

24.06.2011 r.

Tego roku na zakończeniu edukacji w Zespole Szkół w Piskorowicach przez klasy III gimnazjum było bardzo wesoło. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych przenieśliśmy się w bajkową krainę ,,Sierotki Marysi'' i jej siedmiu krasnoludków. Jak to bywa w każdej bajce był książę i epicki Happy End. Na osłodę uczniowie klasy III b postanowili zaprezentować swoje ukryte jak do tej pory talenty. Mimo ostrej rywalizacji wśród uczestników jednogłośnie zwyciężyła ,,piękna jak zachód słońca i świeża jak dopiero co wyprane ubranie w Dosi - Esmeralda''. Dzięki krótkiej prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się o uczniach klas III wiele interesujących rzeczy. Tego dnia dobrej zabawy nie brakowało, jednak w końcu przyszedł czas pożegnania. Wśród uczniów można było dostrzec łzy radości oraz smutku. Zapewne wszystkim nam będzie brakowało tego świeżego powiewu radości wnoszonego przez uczniów klas III na korytarze naszej szkoły. Jednak jak to mówią ,,wszystko co dobre kiedyś się kończy''.


» Fotoreportaż
Miśka & AsiaOSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

17.06.2011 r.

Egzamin gimnazjalny STANIN 6

Sprawdzian klas VI STANIN 7

Trzy Stypendia Marszałka Województwa Podkarpackiego

Dwa Stypendia Program Klasy BGŻ dla najzdolniejszych uczniów

Edukacyjna Fundacja Czernieckich EFC- 1 osoba


NAJLEPSZE Z NAJLEPSZYCH

>>zobacz więcej
NAGRODA DLA OLI PRACOŃ

14.06.2011 r.NASZE MAŁE ARBORETUM

02.06.2011 r.

Wiosna to czas kiedy wszystko co nas otacza budzi się do życia. Również wokół naszej szkoły obserwujemy to zjawisko, patrząc na rosnące krzewy i kwiaty. Szczególną uwagę zwracają pięknie kwitnące różaneczniki zwane potocznie rododendronami. Teraz właśnie na przełomie maja i czerwca odwdzięczają się one za całoroczną pielęgnacje i cieszą oczy pięknym wyglądem. Cały teren wokół naszej szkoły imponuje także estetyką i umiejętnym doborem roślin. Wygląd placu szkolnego bardzo podoba się uczniom, którzy w wolnym czasie chętnie przebywają na zewnątrz budynku, aby raczyć się świeżym powietrzem i pięknym wyglądem.

» Zobacz więcej kwiatów

Aldona Korchowiec i Martyna Pracoń


FINAŁ XI OLIMPIADY O WIELKICH POLAKACH

30.05.2011 r.

25 maja 2011 roku odbył się w Gimnazjum nr.1 w Przeworsku Finał XI Olimpiady o Wielkich Polakach, poświęconej w tym roku biografii Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Do najlepszej trzydziestki tej Olimpiady zakwalifikowała się Aleksandra Pracoń.
O godz. 9.00 uczestnicy rozpoczęli pisać test. To była pierwsza część Olimpiady. Po zakończeniu testu, wszyscy udali się do Bazyliki na uroczystą Mszę świętą w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Do ścisłego finału przechodziło tylko najlepsze 10 osób, które miały odpowiadać publicznie, przy zgromadzonej publiczności - wśród której zasiadł Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik. Wyniki testu okazały się dla Oli szczęśliwe, gdyż z tym dorobkiem punktowym przeszła do rundy finałowej.
Ostatecznie w Finale Archidiecezjalnym Aleksandra Pracoń zajęła V miejsce.
Jest to ogromny sukces Oli, tym bardziej, iż trzeba podkreślić, że w całej Olimpiadzie wzięło w sumie udział ponad tysiąc gimnazjalistów z diecezji przemyskiej.


» Fotoreportaż
ks. Leszek GocekDZIEŃ MATKI

28.05.2011 r.

26 maja, odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Matki. Dzieci z klas 0-3 do przedstawienia przygotowały panie: Małgorzata Warcaba, Maria Czapla, Zofia Paszko, Elżbieta Kucło, Genowefa Blok i Władysława Słotwińska. Rodzice byli bardzo zadowoleni z występów swoich dzieci. Po przedstawieniu rodzice otrzymali kwiaty od swoich pociech.

» Fotoreportaż

Ewelina Gawaluch, Aldona Korchowiec, Martyna PracońZAOPIEKUJMY SIĘ ZIEMIĄ

28.05.2011 r.

Z racji zbliżających się obchodów "DNIA ZIEMI", Spółka "Stare Miasto-Park" z siedzibą w Wierzawicach zorganizowała konkurs ekologiczny (plastyczny) dla uczniów Szkoły Podstawowej, klas I-III. Celem tego konkursu było włączenie dzieci do aktywnego udziału w pracach związanych z ochroną przyrody, zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego, a także pobudzanie świadomości, że stan otaczającego nas środowiska jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej, która miałaby przedstawiać zagadnienie z ekologią "Zaopiekujmy się Ziemią". Wyniki rozstrzygniętego już konkursu są następujące:

I miejsce - Dominika Skiba (kl. III)
II miejsce - Patryk Capłap (kl. I)
III miejsce - Klaudia Kubat (kl.II)

» Fotoreportaż

Joanna Szary i Ewelina Gawaluch


ROZDANIE NAGRÓD-KONKURS POWIATOWY

17.05.2011 r.

Dnia 11.05.2011 roku dwie uczennice z naszej szkoły pod opieką ks. Leszka Gocka pojechały po odbiór nagród do Sarzyny. Konkurs powiatowy, w którym brały udział, o nazwie "Podążamy wyznaczoną drogą. Nie zapominamy. Dziękujemy" miał na celu przypomnienie najważniejszych wydarzeń z życia naszego wielkiego rodaka -Jana Pawła II. Po dotarciu na miejsce odbył się występ gospodarzy imprezy. Następnie zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu. Wśród nich znalazła się Ewelina Gawaluch, uczennica klasy III gimnazjum, która zajęła II miejsce oraz Kamila Szary, uczennica klasy VI, której przypadło III miejsce w kategorii poezja. Obu uczestniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

» Fotoreportaż
Joanna Szary i Ewelina Gawaluch


SUKCES OLI

07.05.2011 r.

Uczennica klasy III b Aleksandra Pracoń już po raz trzeci jest stypendystką Programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa podkarpackiego. Ola swą ciężką pracą udowodniła że ,,nie ma rzeczy niemożliwych" . Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów naszej koleżanki. Mamy nadzieję, że Ola jeszcze nie raz pokaże na co ją stać!

Dominika MorawskaKONSTYTUCJA 3 MAJA

5.05.2011 r.

Dnia 5 maja 2011 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przybliżająca wydarzenia z dnia 3 maja 1791 roku. Klasa IV szkoły podstawowej przypomniała wiadomości z tego dnia, natomiast uczniowie klas III gimnazjum ubarwili występ pieśniami patriotycznymi. Wszystko odbyło się pod okiem i z pomocą w przygotowaniu p. Grzegorza Lebody oraz p. Marii Ożga. Na koniec p. dyrektor Barbara Gajewska wygłosiła krótką mowę, w której zawarte były cytaty znanych i ważnych osób.

"Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek"
/Cyprian Kamil Norwid/

"Uczeń da z siebie wszystko, jeśli nauczyciel pomoże mu uchwycić znaczenie tego czego się uczy".
/Jan Paweł II/

Pani dyrektor powiedziała również, że każdy uczeń naszej szkoły ma obowiązek przestrzegać takiej swojej "małej konstytucji" jaką jest status szkoły, którego niektóre podpunkty przedstawione są poniżej.
"Systematycznie i aktywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych,
Brać aktywny udział w lekcjach oraz uzupełniać braki wynikające z absencji, prowadzić starannie zeszyt i wykonywać prace domowe zgodnie z wymogami nauczyciela przedmiotu,
Dbać o ład i porządek w szkole, przestrzegać zasad kultury współżycia w odniesieniu do kolegów, nauczycieli i innych pracowników szkoły,
Szanować i ochraniać własność innych osób,
Przeciwstawiać się przejawom agresji,
Dbać o bezpieczeństwo i zdrowie własne i swoich kolegów,
Przestrzegać regulaminów pomieszczeń szkolnych wynikających ze specyfiki ich przeznaczenia (pracownie, świetlica, biblioteka, szatnia, zajęcia wychowania fizycznego),
Dbać o honor i tradycję szkoły (...)."

Joanna Szary i Dominika Morawska

» Fotoreportaż


ORGANIZACJA I UDZIELANIE POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ DZIECIOM I MŁODZIEŻY ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI

3.05.2011 r.

Od 1 września 2011 roku organizacja i udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej oraz w gimnazjum odbywać się będzie w inny niż dotychczas sposób.
Zmiana ta wynika z Rozporządzenia MEN z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach.

Nauczyciele, wychowawcy oraz specjaliści (pedagog, logopeda) utworzą zespół, dokonają analizy poziomu wiadomości, umiejętności i funkcjonowania danego ucznia oraz określą trudności, na jakie napotykają w pracy z nim. Następnie zaplanują indywidualną ścieżkę edukacyjną bądź edukacyjno- terapeutyczną danego ucznia, uwzględniając potrzeby zdiagnozowane zarówno w przedszkolu jak i szkole wynikające z orzeczenia lub opinii wydanej przez poradnię psychologiczno- pedagogiczną. W tym celu np. nauczyciele będą prowadzić „kartę indywidualnych potrzeb ucznia”. Na jej podstawie, nauczyciel wychowawca zarekomenduje przydzielenie uczniowi dodatkowych godzin czy też odpowiedniego wyposażenia.

czytaj całość >>opracowała p.Agnieszka Dec - pedagogLAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

03.05.2011 r.

W dniu 15 kwietnia br. w KP PSP w Leżajsku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów eliminacji powiatowych XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej pod hasłem ,,Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą". Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Pan Stanisław Chmura - Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Starostwie Powiatowym w Leżajsku oraz bryg. Jacek Grzywna - Naczelnik Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KP PSP w Leżajsku. Spośród 71 prac plastycznych do eliminacji szczebla wojewódzkiego komisja konkursowa zakwalifikowała 17 prac.

Grupa I

1. Klementyna Leboda - Szkoła Podstawowa w Piskorowicach
2. Jakub Traka - Szkoła Podstawowa w Tarnogórze
3. Karolina Gwóźdź - Szkoła Podstawowa nr 3 w Leżajsku
4. Jakub Wojtyna - Szkoła Podstawowa w Chodaczowie
5. Kinga Pierczyk - Szkoła Podstawowa w Kulnie

Grupa III

1. Monika Kopel - Gimnazjum w Kuryłówce
2. Klaudia Kuczek - Gimnazjum w Leżajsku
3. Marzena Leja - Gimnazjum w Leżajsku
4. Ewelina Gawaluch - Gimnazjum w Piskorowicach
5. Sylwia Walania - Gimnazjum w Wierzawicach

Serdecznie gratulujemy laureatom. Jesteśmy dumni z uczennic naszej szkoły, którym udało się wywalczyć tak wysoki stopień w tym konkursie. Mamy nadzieję że dziewczyny jeszcze nie raz udowodnią że mają wielki talent plastyczny.

Dominika Morawska


220 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

1.05.2011 r.

fot. Wikimedia Commons

Ustawa Rządowa, czyli Konstytucja 3 Maja, zostałą uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku.
Konstytucja 3 maja była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze. Była drugą na świecie, a pierwszą w Europie nowoczesną, spisaną konstytucją.
Wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa. Zniosła zgubne instytucje, takie jak np. liberum veto.
Postanowienia Konstytucji znosiły odrębność między Koroną i Litwą, wprowadzając jednolity rząd, skarb i wojsko. Za religię panującą uznano katolicyzm, przy tolerancji innych, uznanych przez państwo wyznań. Konstytucja wprowadziła trójpodział władzy: władzę ustawodawczą miał sprawować dwuizbowy Sejm, władzę wykonawczą przyznano królowi. Zniesiono wolną elekcję, po śmierci Stanisława Augusta tron miał być dziedziczny, tylko w razie wymarcia rodziny królewskiej szlachta miała wybierać nową dynastię.

3 maja został uznany Świętem Konstytucji już 5 maja 1971 roku.
Po odzyskaniu niepodległości, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990 kiedy to 6 kwietnia, Sejm ponownie przywrócił Świeto Konstytucji 3 Maja.
1 MAJA 2011 - DZIEŃ BEATYFIKACJI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

30.04.2011 r.

fot. Wikimedia Commons

1 maja 2011r to dzień beatyfikacji Jana Pawła II.
27-letni pontyfikat polskiego papieża przeszedł do historii jako przełomowy dla Kościoła i losów milionów ludzi. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku. Podczas ceremonii pogrzebowej w Rzymie, zgromadzeni na Placu Świętego Piotra wznosili transparenty z napisem „Santo subito”, czyli „Święty natychmiast”. Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się niedługo po jego śmierci. Do beatyfikacji wybrano przypadek niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia, całkowitego ustąpienia objawów zaawansowanej choroby Parkinsona u francuskiej zakonnicy Marie Simon-Pierre.
Papież Polak zasiadał na Stolicy Piotrowej ponad 26 lat. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch. Jego pontyfikat jest trzecim pod względem długości trwania.
Nazywany jest papieżem pielgrzymem. Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne i odwiedził 129 krajów.EGZAMIN GIMNAZJALNY JUŻ ZA NAMI

17.04.2011 r.

Gimnazjaliści mogą już odetchnąć z ulgą! Trzy dni egzaminów, czyli 12, 13 i 14 kwietnia to przeszłość. Ten czas był niewątpliwie bardzo stresujący dla każdego ucznia przystępującego do egzaminów. Gościliśmy wtedy u nas wielu gości z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Leżajsku. Już w pierwszy dzień testowych zmagań arkusze egzaminacyjne zaskoczyły trzecioklasistów. Część humanistyczna zawierała bardzo dużo zagadnień z historii, z którymi nie każdy uczeń sobie poradził. Problemy sprawiło też pytanie dotyczące hymnu narodowego, jednak nikomu po wyjściu z sali nie schodził uśmiech. Druga część egzaminu, czyli matematyczno-przyrodnicza dla niektórych gimnazjalistów okazała się łatwa, a innym sprawiła trudności. Nie każdy przecież lubi matematykę i inne przedmioty ścisłe. Ostatnia część egzaminu odbyła się w czwartek. Uczniowie sprawdzali wtedy swoją wiedzę z języka angielskiego. Trzecioklasiści zostali podzieleni na grupy i pisali test w wyznaczonych klasach. Każdą grupę pilnowała kilkuosobowa komisja. Gimnazjaliści po napisaniu tej części stwierdzili, że nie była wcale taka trudna i szkoda, że się nie wlicza do reszty punktów. Na wyniki teraz niestety przyjdzie trochę poczekać...

» Fotoreportaż
Ewelina Gawaluch


ROCZNICA ŚMIERCI PAPIEŻA

09.04.2011 r.

2 kwietnia 2005 roku, o godzinie 21:37, w sobotę, przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia, umiłowany Pasterz Kościoła, Jan Paweł II, przeszedł z tego świata do domu Ojca. Jego odejściu towarzyszyła modlitwa całego Kościoła, zwłaszcza młodzieży. Jednak pamięć o Nim pozostaje wciąż żywa w naszych sercach i całej ludzkości...

W tym roku obchodziliśmy 6 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali krótką prezentację, w której przybliżyli nam postać Papieża Polaka. W niedzielę 3 kwietnia wszyscy mieszkańcy Piskorowic mieli okazję obejrzeć ową prezentację w kościele w Piskorowicach. Następnie 7 kwietnia pokazano ją uczniom gimnazjum.

Nie bez przyczyny papieża Jana Pawła II nazywano m.in.: Podarunkiem Niebios, bowiem był człowiekiem który bez względu na wiek, sytuację materialną czy stan zdrowia kochał wszystkich. Niech jego słowa: ,,Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary, nadziei i miłości. Bądźcie wytrwali. Nie wystarczy przekroczyć progu, trzeba iść w głąb." zagoszczą na stałe w naszych sercach.

» Fotoreportaż
Dominika Morawska


EGZAMIN GIMNAZJALNY TUŻ TUŻ...

05.04.2011 r.

Przed uczniami klas III gimnazjum ogromne wyzwanie. Zgłębiali wiedzę przez wszystkie lata nauki, aby teraz móc wykazać się i wzorowo napisać egzamin, który odbędzie się 12.04 (część humanistyczna), 13.04 (część matematyczno-przyrodnicza) oraz 14.04 (j. angielski). Są to ostatnie chwile, gdzie mogą podszlifować swoją wiedzę oraz wiadomości, które przypadkiem umknęły ich uwadze w czasie lekcji. Dobrze napisany egzamin umożliwi im lepszy start w nauce w wybranej przez siebie szkole średniej. Mamy nadzieję, że wszyscy przygotowali się należycie i w wyznaczonym terminie stawią się przed salą gimnastyczną, aby następnie najlepiej jak potrafią przelać swoją wiedzę na papier.Joanna Szary

PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW

08.04.2011 r.

fot. Grzegorz Leboda

Każdego roku w naszej szkole, uczniowie klasy I są pasowani na czytelników.
Uroczystość ta jest bardzo ważna dla ośmiolatków.
Pasowanie poprzedzone jest lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznają bibliotekę, jej organizację i zbiory.
Wiadomości z tych zajęć są wykorzystywane podczas pasowania na czytelnika.
Dekoracją sali i przygotowaniem części artystycznej zajęli się uczniowie starszych klas należący do Koła Przyjaciół Bibliotekip. WŁadysława Słotwińska


» FotoreportażSUKCES NASZEJ UCZENNICY

18.03.2011 r.

Uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Pracoń jest laureatką dwóch konkursów kuratoryjnych. Dzieki pomocy pani Edyty Brudniak i pani Teresy Dziedzic-Kabdani Ola mogła zajść tak daleko. Wielkim wsparciem dla uczennicy był również jej wychowawca pan Krzysztof Tarasek. Wszyscy jesteśmy pod wielkim wrażeniem osiągnięciami naszej koleżanki. Jesteśmy ogromnie dumni i życzymy Oli dalszych sukcesów.Dominika MorawskaOLIMPIADA O WIELKICH POLAKACH

28.02.2011 r.

24 lutego 2011 roku w Gimnazjum nr. 1 w Łańcucie odbył się drugi etap XI Olimpiady o Wielkich Polakach, poświęconej w tym roku słudze Bożemu ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Olimpiada zgromadziła 120 uczestników, którzy reprezentowali różne parafie z Archiprezbiteratu Łańcuckiego. Wielki sukces na tym etapie olimpiady odniosła Aleksandra Pracoń z kl. III gimnazjum, która z wynikiem 55 punktów (na 58 możliwych) zajęła IV MIEJSCE awansując tym samym do ścisłego finału olimpiady, w którym weźmie udział 37 uczestników. Finał odbędzie się 25 maja w Przeworsku. Gratulujemy Oli i życzymy powodzenia w finale, w którym cztery pierwsze nagrody to pielgrzymki do Rzymu. Nieco szczęścia zabrakło dwójce pozostałym uczestnikom z naszej szkoły- Gabrieli Majder i Elżbiecie Ożga, którzy również zaprezentowali dużą znajomość życia ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.ks. Leszek Gocek

» Fotoreportaż
WOJEWÓDZKI KONKURS KURATORYJNY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

27.02.2011 r.

4 lutego 2011r. w Rzeszowie odbył się finał wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, w którym uczennica ZS w Piskorowicach Aleksandra Pracoń zdobyła tytuł laureata. To duże wyróżnienie dla uczennicy i sukces naszej szkoły. Konkurs odbył się w trzech etapach, w których trzeba było wykazać się wszechstronną wiedzą. Ola poradziła sobie znakomicie. Osiągnięcie to było możliwe dzięki wytrwałej pracy uczennicy i dużemu zaangażowaniu nauczycielki języka angielskiego pani T. Dziedzic-Kabdani. Możemy być bardzo dumni z naszej koleżanki życząc jej dalszych sukcesów!:-)


Ewelina Gawaluch

XVII SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY

26.02.2011 r.

MEN zaprasza do udziału w XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Już siedemnasty raz Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Kancelarią Sejmu oraz partnerami społecznymi organizuje sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Tegoroczne obrady odbędą się tradycyjnie 1 czerwca, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tym razem tematem sesji będzie Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej.Zgodnie z decyzją Rady Unii Europejskiej, 1 stycznia 2011 r. rozpoczęły się obchody Europejskiego Roku Wolontariatu Propagującego Aktywność Obywatelską. Jest to doskonała okazja, aby zachęcić uczniów polskich szkół do działania na rzecz wspólnego dobra. Temat XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży - Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej - bezpośrednio nawiązuje do inicjatywy Unii Europejskiej. W ten sposób minister edukacji narodowej oraz marszałek Sejmu, we współpracy z partnerami społecznymi, pragną zachęcić uczniów do propagowania idei wolontariatu na teranie całego kraju. Doświadczenia na poziomie lokalnym będą stanowiły podstawę do dyskusji podczas obrad Sejmu 1 czerwca.


Informacje pochodzą z MEN. Regulamin i inne materiały na stronie:
http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1892
KLASA BGŻ

26.02.2011 r.

Klasa dla najzdolniejszych absolwentów gimnazjów
Klasa BGŻ to projekt, który ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych najzdolniejszych uczniów z najbiedniejszych środowisk wiejskich i małych miast
Klasa BGŻ to autorski program Banku BGŻ, w ramach którego finansujemy trzy lata nauki
(wraz z kosztami utrzymania) w renomowanych liceach ogólnokształcących w miastach akademickich. Udział w programie mogą wziąć absolwenci gimnazjów, spełniający następujące kryteria:
* uzyskali średnią wyników powyżej 5,0- pod uwagę brany jest I semestr trzeciej klasy gimnazjum
* pochodzą z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty minimum socjalnego- w roku bieżącym jest to kwota równa 767, 87 zł
* mieszkają na wsiach lub w małych miastach, nie będących powiatami
W 2008 roku projekt "Klasa BGŻ" uzyskał tytuł "Dobroczyńcy Roku 2007", przyznany przez prestiżową Akademię Rozwoju Filantropii w kategorii "Strategiczne programy społecznego zaangażowania firmy". Kapituła wyróżniła Bank BGŻ za długofalowe zaangażowanie w projekty społeczno-edukacyjne.


Informacje pochodzą z BANK BGŻ. Więcej na stronie:
http://www.bgz.pl/o_banku/dzialalnosc_charytatywna/klasa_bgz.html

WALENTYNKI

14.02.2011 r.

Mamy dzisiaj Walentynki,
Święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają...W ten piękny Dzień Zakochanych, czyli 14 lutego w naszej szkole dobiegła już końca tzw. POCZTA WALENTYNKOWA, do której przez kilka dni uczniowie mogli wrzucać kartki walentynkowe swoim sympatiom. Było ich bardzo dużo, co świadczy o tym, że zakochanych w naszej szkole nie brakuje!:-) Po godz. 10.00 uczennice gimnazjum obdarowały owymi kartkami adresatów i uwieczniły te chwile kilkoma zdjęciami. Zaskoczenia, zachwytu i radości nie brakowało!

Ewelina Gawaluch


» Fotoreportaż
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

9.02.2011 r.

Dnia 9.02.2011 roku w Zespole Szkół w Piskorowicach odbył sie nieco spóźniony z powodu ferii Dzień Babci i Dziadka. Na poczatku nasza pani dyrektor powitała solenizantów, czyli babcie i dziadków uczniów naszej szkoły oraz wszystkich zebranych. Do naszej szkoły w tym dniu przybyli również radni Gminy Leżajsk- p. Wiesław Kojder oraz p. Andrzej Machno. Niestety na spotkanie nie zdołali dotrzeć pozostali radni o których pani dyrektor również wspomniała. Klasa 5 i 6 pod opieką pani Marii Czapla oraz pani Urszuli Brzuszko przygotowała humorystyczną inscenizację, na podłożu telewizyjnego programy "Familiada", która rozśmieszyła wczystkich widzów. W krótkiej przerwie na reklamy cztery uczennice z klasy 1 gimnazjum pokazały na co je stać i dały rewelacyjny popis taneczny. Następnie nasze babcie i dziadkowie zostali zaskoczeni przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Odtańczyli oni przepięknego krakowiaka w świetnie przygotowanych strojach. Jak widać w naszej szkole już najmłodsi posiadają talenty i mimo swojego wieku doskonale potrafią zapamiętać tak skopmlikowane rzeczy z czego bardzo się cieszymy. Po zakończeniu występów wszyscy odśpiewali huczne "Sto lat". Nasi seniorzy zostali poczęstowani pysznym ciastem oraz kawą i herbatą przy czym mogli spokojnie porozmawiać, a następnie z uśmiechem na twarzy i dumą ze swoich wnucząt udać się do domu.

Joanna Szary i Dominika Morawska


» Fotoreportaż
KONKURS BIBLIJNY

10.02.2011 r.

Dnia 9 lutego 2011 roku w Zespole Szkół w Kuryłówce odbył się Konkurs Biblijny na podstawie Ewangelii Św. Mateusza- etap dekanalny. Zwycięzcy I etapu szkolnego, który odbył się w naszej szkole 8 listopada 2010 reprezentowali nas w etapie dekanalnym. A były to uczennice klasy VI: Diana Dynowiec, Adrianna Nycz i Zuzanna Brzuska. W Konkursie w Kuryłówce udział wzięło 31 osób ze Szkół Podstawowych z: Leżajska, Brzyskiej Woli, Chałupek Dębniańskich, Dębna, Giedlarowej, Starego Miasta, Kuryłówki, Wierzawic i Piskorowic. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrą znajomością Ewangelii. Serdecznie gratulujemy!ks. Leszek Gocek


» Fotoreportaż
ZABAWA CHOINKOWA

07.02.2011 r.

5 lutego w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się zabawa choinkowa. Na pięknie przystrojonej sali bawili się zarówno młodsi jak i starsi uczniowie naszej szkoły. Wśród nich można było dostrzec wielu mistrzów parkietu, którzy operowali różnorakimi stylami tańca. Jedno jest pewne... wszyscy bawili się wspaniale! Tego dnia obchodziliśmy również urodziny naszej ulubionej polonistki pani Doroty Rup. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla niej małą niespodziankę. Ta zabawa była naprawdę udana i mamy nadzieję że nie ostatnia. :)


Dominika Morawska


» Fotoreportaż
PRZYGOTOWANIA DO ZABAWY CHOINKOWEJ

04.02.2011 r.

Już jutro w naszej szkole odbędzie się zabawa choinkowa. Pan Krzysztof Tarasek wraz z Samorzadem Uczniowskim postarali się o piękny wystrój sali. Każdy kto tylko mógł przyłożył ręce do pracy. Dzięki nam sala gimnastyczna wygląda pięknie i na pewno każdy z nas będzie miło wspominał tegoroczną zabawę choinkową.


Dominika Morawska


» Fotoreportaż
POWIATOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

04.02.2011 r.

W dniu 14 stycznia 2011r w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się VIII Powiatowy festiwal kolęd i pastorałek dla dzieci szkół podstawowych powiatu leżajskiego. W festiwalu zaprezentowały się zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne z Dębna, Piskorowic, Nowej Sarzyny, Chałupek Dębniańskich, Starego Miasta, Giedlarowej, Wierzawic, Grodziska Dolnego, Brzózy Królewskiej i Kuryłówki. Ogółem wystąpiło 160 osób. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej o pięknej nazwie "Śpiewające Aniołki" przygotowane do festiwalu przez ks. Leszka Gocka i Panią Genowefę Blok. W swojej kategorii wiekowej Zespół " Śpiewające Aniołki" otrzymały wyróżnienie za pięknie wykonane utwory: " Dlaczego dzisiaj" oraz " Dzisiaj w Betlejem ". W kategorii solistów reprezentowała nas uczennica klasy VI Katarzyna Bzdoń, która wykonała kolędę " Przybieżeli do Betlejem ".ks. Leszek Gocek


» Fotoreportaż
CZAS WRÓCIĆ DO SZKOŁY

31.01.2011 r.

Minął już czas zimowego odpoczynku i czas wrócić do szkoły. Dwa tygodnie ferii, które poświęciliśmy odpoczynkowi i podróżowaniu zleciały bardzo szybko. Jedni z nas jeździli na nartach, łyżwach, wypoczywali w górach, inni odwiedzali swoich najbliższych, a pozostali spędzili ten czas w domu. Zregenerowaliśmy siły do dalszej nauki, aby rozpocząć nowy semestr z dobrymi stopniami. Mamy nadzieję, że ci uczniowie, których czekają egzaminy w kwietniu znaleźli odrobinę czasu na powtórkę wiadomości z poprzednich lat i zdadzą egzaminy celująco.Joanna Szary
FERIE ZIMOWE

14.01.2011 r.

Zbliża się czas zimowego odpoczynku.

Czas ferii zimowych, to dla dzieci okazja do odpoczynku od obowiązków szkolnych zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. W tych dniach należy szczególnie zadbać o bezpieczeństwo, by po feriach zostały tylko miłe wspomnienia.


ŻYCZYMY WESOŁYCH I BEZPIECZNYCH FERII!Dyrekcja Zespołu Szkół w Piskorowicach


UROCZYSTY APEL

14.01.2011 r.

13 grudnia 2010 roku w naszej szkole w małej sali gimnastycznej odbył się apel, na który przybyli wszyscy uczniowie i nauczyciele wraz z panią dyrektor, która miała nam do przekazania bardzo ważne informacje. Tą najważniejszą, długą wyczekiwaną i najprzyjemniejszą informacją była wiadomość o tym, że rozpoczynają się FERIE ZIMOWE 2011. Tym uczniom, którzy nie byli bardzo zainteresowani naszym zgromadzeniem lub drzemali w kącie oficjalnie przekazuję, że ferie zimowe 2011 zaczynają się 17 stycznia, a do szkoły powracamy jeszcze ostatniego dnia tego miesiąca. Na apelu zostały także przypomniane zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych przez uczennice III klasy SP oraz Przewodniczącą Samorządu Szkolnego. Mam nadzieję, że wszyscy zastosują się do tych ważnych reguł i powrócą do szkoły cali i zdrowi.Ewelina Gawaluch

JASEŁKA

21.12.2010 r.

Boże Narodzenia to jedno z najważniejszych świąt w roku. Najmłodszym kojarzą sie one z prezentami, które czekają na nich pod choinką, zaś starsi przygotowują wigilijne potrawy, które następnie spożywają w gronie najbliższych. Święta Bożego Narodzenia to czas przebaczania i miłowania siebie nawzajem. Czas, który należy spędzić wraz ze swoimi bliskimi przy stole śpiewając wspólnie kolędy. Uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z ks. Leszkiem Gockiem przygotowali inscenizację z okazji nadchodzącego święta. Jasełka składały sie z kilku aktów, w których były przedstawione trudne sytuacje z codziennego życia. Mamy nadzieję, że wszystko to co było tam pokazane nauczyło niektórych jak należy zachowac się w takich sytuacjch. Po przedstawieniu ucziowie wraz z wychowawcami udali sie do klas, gdzie wspólnie złożyli sobie życzenia dzielac sie przy tym opłatkiem.Joanna Szary i Dominika Morawska
» Fotoreportaż

MIKOŁAJKI

06.12.2010 r.

Na pewno jednym z ulubionych dni każdego z nas jest 6 grudnia. Tego roku Samorząd Uczniowski postanowił obdarować każdego ucznia naszej szkoły drobnym upominkiem. Była to niewątpliwie słodka niespodzianka. Naszych najmłodszych kolegów odwiedził św. Mikołaj, który nieco stracił na wadze. Możliwe, że skutkiem tego była duza ilość dzieci, które musiał odwiedzić i wręczyć im prezenty. Na ustach wszystkich malował się szczery uśmiech. Mamy nadzieję że w przyszłym roku Mikołaj o was nie zapomni i znajdziecie pod choinką wymarzone prezenty!Joanna Szary i Dominika Morawska
» Fotoreportaż

"RATUJĄC ŻYCIE ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ"

03.12.2010 r.

2 grudnia 2010 roku u nas, w Zespole Szkół w Piskorowicach gościliśmy przedstawicieli pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji. Spotkanie, na które przybyli zarówno uczniowie, nauczyciele jak i nasi goście przygotowali m.in. wolontariusze działający w naszej szkole pod czujnym okiem pani pedagog. Uroczystości przewodniczyło hasło: RATUJĄC ŻYCIE ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ. Wartość owego hasła wielokrotnie podkreślało jury, w skład którego wchodziła nasza pani dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przybyli goście. Apel rozpoczęła krótka inscenizacja zgodna z tematem przewodnim imprezy przygotowana przez gimnazjalistów. Następnie nasze szanowne jury oceniło plakaty(tematyka przeciw narkotykom, papierosom, dopalaczom) wykonane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym konkursie zwyciężyła Elżbieta Górecka z klasy IV SP. Następnie dziewczyny prowadzące imprezę zadawały liczne pytania uczniom siedzącym na widowni. Za prawidłową odpowiedź każdy otrzymał jakąś nagrodę. Do odegrania były również krótkie scenki, mające na celu pokazać, jak postępować w danej sytuacji. Potem zostały wywołane na środek 3-osobowe zespoły z klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Każda grupa otrzymała zestaw pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. W tym czasie pozostali mogli usłyszeć co mają do powiedzenia nasi goście. " Lekcje" były bardzo ciekawe i podobały się młodzieży. Konkurs nie polegał jednak tylko na teście pisemnym, bo swoją wiedzę trzeba było również wykorzystać w praktyce. Każdy team musiał zaprezentować na fantomach, jak przywrócić akcję serca nieprzytomnemu człowiekowi. Po zakończonej konkurencji nastąpił czas na zsumowanie punktów z obu części. Zwyciężył zespół uczniów z klasy III "a" gimnazjum. Wszyscy uczestnicy dostali wartościowe nagrody i opuścili salę z uśmiechem na twarzy. Drugi grudnia z pewnością nie był dniem straconym, ponieważ zapewnił doskonałą godziną wychowawczą każdemu z nas.Ewelina Gawaluch


» Fotoreportaż


ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

25.11.2010 r.

18.11.2010 roku do naszej szkoły zawitali specjalni goście, mianowicie uczniowie szkoły medycznej w Łańcucie, którzy mieli za zadanie nauczyć nas trudnej sztuki, jaką jest RKO (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa) nazywanej również podstawowym podtrzymaniem życia. Zajęcia były bardzo ciekawe. Każda klasa miała okazję poćwiczyć pierwszą pomoc na fantomach. Dzięki tym zajęciom przynajmiej w małym stopniu każdy z nas zyskał wiedze, która może kiedyś uratować komuś życie.Joanna Szary i Dominika Morawska


» Fotoreportaż


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

13.11.2010 r.

Jedenasty listopada to dla każdego Polaka jeden z ważniejszych dni w roku. Obchodzimy wtedy Święto Niepodległości, dlatego też w naszej szkole, jak co roku odbył się uroczysty apel na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Przygotowaniami do tej akademii zajęła się p. Dorota Rup oraz p. Teresa Dziedzic-Kabdani z uczniami klasy I, III „a” i „b” gimnazjum, a także klasy VI. Wszyscy uczniowie prezentowali się z biało- czerwonymi kotylionami. Odśpiewany został hymn państwowy i wiele pieśni patriotycznych. Uczniowie przybliżyli nam trudne losy naszego narodu. Uroczystość była bardzo ciekawa i zakończyła się przemówieniem pani dyrektor Barbary Gajewskiej.

Ewelina Gawaluch

» Fotoreportaż
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

29.10.2010 r.
,,Tyle świec tu zapalono ogniem jasnym... Tyle kwiatów tu złożono strojnym blaskiem... Tyle drzew tu pochyliło swe korony, Tyle liści czerwienieje pośród mogił. I my dzisiaj zapalimy ognie zniczy Na tych grobach opuszczonych, tajemniczych..."UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

16.10.2010 r.

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej na długo pozostanie w pamięci wszystkich nauczycieli naszej szkoły. Inscenizacja przygotowana przez samorząd uczniowski i p. Krzysztofa Taraska doprowadziła do łez nie jednego ,,twardziela". Mamy na myśli oczywiście łzy radości :). Główną częścią programu była pioseka ułóżona specjalnia dla naszych KOCHANYCH NAUCZYCIELI. Pokazane były również zdjęcia, Które ukazywały prawdziwe oblicza naszych pedagogów. Uczniowie zadali sobie wiele trudu z przygotowaniami do tej uroczystości, ponieważ postanowili wszystko przygotować na własną rękę.
Tego dnia odbyło się także uroczyste pasowanie na ucznia klasy I gimnazjum. Pani dyrektor wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy po czym najstarsza klasa przeprowadziła otrzęsiny. Każdy nauczyciel został obdarowany symboliczną różą w podziekowaniu za trud i ciężką pracę włożoną w naszą edukację.

Joanna Szary & Dominika Morawska

» FotoreportażKATYŃ...OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

16.10.2010 r.

Zbrodnia katyńska (w Polsce określenie równoznaczne ze słowem Katyń i las katyński) wymordowanie na mocy decyzji Biura Politycznego KC WKP z 5 marca 1940 r. przez funkcjonariuszy NKWD na wiosnę tego roku przetrzymywanych w obozach na terytorium ZSRR nie mniej niż 21 768 obywateli polskich, jeńców wojennych osadzonych w specjalnych obozach jenieckich NKWD w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz osób cywilnych, aresztowanych i osadzonych w więzieniach na terenie okupowanym przez ZSRR Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.


07.10.2010 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca zbrodnię katyńską. Uczniowie klas III gimnazjum pod czujnym okiem p. Teresy Dziedzic-Kabdani oraz p. Krzysztofa Taraska przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny. Na uroczystości pojawiła sie rodzina zamordowanego tam polskiego oficera majora Macieja Rudnickiego z Piskorowic. Anna Rudnicka- wnuczka zamordowanego tam oficera wygłosiła krótką prelekcję na temat wizyty w Charkowie gdzie wraz z ojcem uczystniczyli w obchodach 70-siątej rocznicy zbrodni katyńskiej. Następnie rodzina z panią dyrektor Barbarą Gajewską oraz samorząd szkolny udali się pod dąb zasadzony przy ośrodku zdrowia aby uczcić pamięć majora Macieja Rudnickiego symbolicznym zniczem.

Joanna Szary i Dominika Morawska

» FotoreportażDZIEŃ NAUCZYCIELA

15.10.2010 r.

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

W podziękowaniu, za trudną pracę
i wskazanie właściwej drogi
życzymy dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych
jak również uśmiechu każdego dnia...Uczniowie ZS w Piskorowicach
APEL MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ DO DYREKTORÓW SZKÓŁ I PLACÓWEK
O PRZECIWDZIAŁANIE ZAŻYWANIU „DOPALACZY” PRZEZ UCZNIÓW

12.10.2010 r.

„Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek,

w związku z rosnącym zagrożeniem życia i zdrowia dzieci i młodzieży, wynikającym z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym, potocznie nazywanych „dopalaczami", proszę o podjęcie następujących działań:

- przeanalizowanie, w trybie pilnym, realizowanego przez Państwa placówkę programu profilaktyki i ewentualne dostosowanie jego treści do zagrożeń związanych z zażywaniem „dopalaczy";

- włączenie tej tematyki w treści zajęć realizowanych z uczniami;

- przygotowanie i przeprowadzenie spotkań i rozmów z rodzicami uczniów, które pomogą im w poznaniu problemu oraz wskazywanie im miejsc, w których mogą uzyskać dodatkowe informacje.

W wymienionych działaniach informacyjno-edukacyjnych warto uwzględnić materiały zamieszczone na stronach internetowych:

- Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii

www.dopalaczeinfo.pl (strona informacyjna)

www.kbpn.gov.pl/portal?id=826682 (przykładowy scenariusz spotkania z rodzicami)

www.kbpn.gov.pl/portal?id=112271 (poradnik dla rodziców)

- Ośrodka Rozwoju Edukacji

www.ore.edu.pl (informacje dla dyrektorów szkół i nauczycieli)

www.bc.ore.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=186 (poradnik Profilaktyka uzależnień w szkole)

Dodatkowe informacje można także uzyskać w antynarkotykowym telefonie zaufania pod numerem 801 199 990             801 199 990       czynnym codziennie w godz. 16 - 21.

Minister edukacji narodowej

Katarzyna Hall

Warszawa, 4 października 2010 r.”

Źródło: Strona MEN

NOWA RADA RODZICÓW

6.10.2010 r.

Podczas spotkania z rodzicami we wtorek 5.10.2010r została wybrana Rada Rodziców
na rok szkolny 2010/2011.
Skład rady w zakładce RODZICE

STYPENDIUM WÓJTA GMINY LEŻAJSK

6.10.2010 r.

Dnia 03.10.2010 roku do naszej szkoły przybył Wójt Gminy Leżajsk pan Mieczysław Tołpa, w towarzystwie pełnomocnika do spraw oświaty pani Aliny Cebulak. Tą wizytę zawdzięczamy naszej koleżance Aleksandrze Pracoń z klasy III b gimnazjum, która swoją ciężka pracą już po raz drugi zdobyła stypendium Wójta Gminy Leżajsk. W uroczystości wzięła udział mam Oli pani Iwona Pracoń, która była bardzo dumna z sukcesów swojej córki. Uroczystośc ubarwiły występy klas III gimnazjum.


Joanna Szary i Dominika Morawska
XI BIEG EKOLOGICZNY JUŻ ZA NAMI

3.10.2010 r.

KTO JEST Z KULTURĄ ZA PAN BRAT, TEN MA U STÓP CAŁY ŚWIAT

Tak brzmiało hasło tegorocznej, XI już edycji Patrolowego Biegu Ekologicznego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk, który odbył się 30.09. u nas, w Zespole Szkół w Piskorowicach. W biegu wzięły udział patrole z naszej gminy, czyli gimnazjaliści z Brzózy Królewskiej, Dębna, Wierzawic, Starego Miasta oraz 4 klasy gimnazjalne z Piskorowic i klasa VI. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych gości. Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 , gdzie pani dyrektor Barbara Gajewska gorąco powitała wszystkich gości. Niedługo po tym odbyło się losowanie, które decydowało o kolejności występowania drużyn. Pierwszy etap polegał na przedstawieniu krótkich scenek propagujących kulturę osobistą. Największą ilość punktów za ten etap otrzymała klasa III „b” a tuż za nimi znalazła się klasa III „a” z Piskorowic. Następnie jury oceniło plakaty, również o tej samej tematyce, z których powstała niesamowita galeria. Po tym nastąpiła główna, najważniejsza część imprezy. Wszyscy zawodnicy zostali przewiezieni autobusem na start biegu. W tym roku trasa była wyjątkowo trudna niż zazwyczaj, więc było to dla uczestników duże wyzwanie. Pomimo wielu trudności napotkanych podczas biegu, wszyscy przybyli na metę w Paluchach bardzo zadowoleni. Czekała na nich gorąca herbata, kiełbaska i przepyszna grochówka. Ponadto można było ogrzać się przy ognisku i pośpiewać wspólnie piosenki. Następnie, gdy wszyscy już odpoczęli w ustalonej wcześniej kolejności każda drużyna zaśpiewała wcześniej przygotowaną piosenkę. Była to ostatnia konkurencja pozwalająca zdobyć punkty. Po zsumowaniu ich wszystkich pani dyrektor Barbara Gajewska przeszła do ogłoszenia wyników.

Pierwsze miejsce wywalczyła Brzóza Królewska, drugie miejsce przypadło kl.III „a” gimnazjum z Piskorowic, a trzecie klasie III „b” gim. również z Piskorowic.

Dzień 30 września na pewno długo pozostanie wszystkim w pamięci ze względu na wspaniałą atmosferę, zabawę i przygodę życia, której emocje sięgały zenitu.

Ewelina Gawaluch i Dominika Morawska» Fotoreportaż

BIEG EKOLOGICZNY 2010/2011

18.09.2010 r.

XI Edycja Ekologicznego Biegu Patrolowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk odbędzie się 30.09.2010r.
Niniejsza edycja odbywa się pod hasłem:

„Kto jest z kulturą za pan brat, ten ma u stóp cały świat”

Bieg Ekologiczny jest odpowiedzią na aktualne zapotrzebowanie procesu wychowawczego w naszej szkole, a dzięki uczestnikom z innych szkół, także z pozostałych gimnazjów naszej gminy.
Tegoroczna edycja rozpocznie się o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Piskorowicach scenkami propagującymi kulturę osobistą. Następnie patrole przystąpią do pokonania leśnej trasy Piskorowice -? Mołynie . Konkurs piosenki przy ognisku ok. godz. 14.30 zakończy Bieg .


 • → Regulamin Biegu Ekologicznego (30KB doc)
 • ROK SZKOLNY 2010/2011

  7.09.2010 r.

  1 września 2010 roku uczniowie Zespołu Szkół w Piskorowicach znów przekroczyli mury szkoły i z uśmiechcem na twarzy powitali nowy rok szkolny. Tego dnia po tak długo oczekiwanych wakacjach spodkaliśmy się z nauczycielami oraz ze znajomymi. Na pewno każdy z nas miło wspomina wakacje, jednak to co dobre szybko się kończy. W tym dniu przyjęliśmy do naszej braci uczniowskiej uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, której wychowawcą jest pani Elżbieta Kucło. Uczniów i pracowników szkoł goraco powitała pani dyrektor Barbara Gajewska po czym wszyscy udali się do swoich klas.
  Dominika Morawska i Joanna Szary
  » Fotoreportaż  © Wszystkie prawa zastrzeżone