Wyróżnienie w VI Podkarpackim Konkursie: „Witryna Internetowa Mojej Szkoły”BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

Destination Imagination

Witryna internetowa mojej szkoły-  konkurs

POMAGAMY BO CHCEMY

28 września 2012

Dnia 27 września 2012r. w Zespole Szkół w Piskorowicach odbyła się XIII Edycja Ekologicznego Biegu Patrolowego o Puchar Wójta Gminy Leżajsk pod hasłem ,,Pomagamy, bo chcemy". Celem imprezy było promowanie idei wolontariatu, wzmacnianie więzi międzyludzkich oraz uświadomienie dbałości
o otaczający nas świat. W biegu udział wzięło 10 patroli: z Brzózy Królewskiej, Dębna, Giedlarowej, Piskorowic, Przemyśla, Starego Miasta i Wierzawic. Na początku pani dyrektor Barbara Gajewska przywitała przybyłych na XIII Edycję Biegu Ekologicznego gości, wśród których znalazła się delegacja z Ukrainy - Kijowa, na czele której stał burmistrz miasta Pyriatyn - p. Riabokoń Oleksij Pietrowicz, dyrektor komunalnego przedsiębiorstwa ,,KASZTAN’’ - p. Skoczko Witalij Iwanowicz, dyrektorka przedszkola ,,BERIZKA'' - p. Łucenko Walentina Grigoriewna, nauczycielka przedszkola ,,BERIZKA'' - p. Swarkowska Tatiana Wiktoriwna oraz dyrektor prywatnego przedsiębiorstwa ,,ENERGOBUDPROJEKT'' - p. Batrak Mikoła Fiedorowicz. Z ramienia gminy towarzyszyła im p. Małgorzata Walania oraz p. Aneta Jasiołek. Wśród gości znaleźli się także przedstawiciel Nadleśnictwa Leżajsk, p. Jacek Brzuszko oraz przedstawicielka NZOZ MEDYK p. Zofia Zasońska. Pierwszy etap Biegu składał się z prezentacji plakatów, wykonanych przez drużyny, związanych z jego tematem. W jury oceniającym plakat zasiedli: dyrektor GOK Giedlarowa - p. Marek Krauz, sołtys Piskorowic - p. Aleksander Dudek i p. Grzegorz Leboda. Podczas pokonywania trasy na zespoły czekało pięć punktów kontrolnych: policyjny, strażacki, medyczny, ekologiczny oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu ZS w Piskorowicach, na których pytania zadawali min.:
- Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku - nadkomisarz Adam Kopacz
- Kierownik Posterunku Policji w Kuryłówce - asp.sztab. Stanisław Szpila
- Przedstawiciel Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Leżajsku – ASP.sztab. Janusz Kulpa
- Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorowic : Andrzej Majder, Szymon Pucyło, Grzegorz Siry

Po ukończeniu biegu na uczniów, dzięki uprzejmości Prezesa Koła Łowieckiego ,,Bażant'' p. Edwarda Bartmana na terenie Koła Łowieckiego, czekała gorąca herbata, kiełbasa i grochówka. Tam również odbyła się ostatnia część biegu, czyli zaśpiewanie przez każdą drużynę wcześniej przygotowanej piosenki. Była to ostatnia konkurencja pozwalająca zdobyć punkty. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wywalczyło gimnazjum z Brzózy Królewskiej, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum
w Piskorowicach – II i III klasa. Nagrody oraz puchary ufundowane zostały przez Wójta Gminy Leżajsk pana Krzysztofa Sobejkę.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie sponsorzy, którzy wspomogli realizację całego przedsięwzięcia. XIII Edycji Ekologicznego Biegu Patrolowego wsparli:
- Koło Łowieckie ,,Bażant’’
- UKS Piskorz
- Hurtownia ,,Czapla’’ – Władysława Czapli
- Spółka Stare Miasto Park
- Piekarnia Rudnik

Wspaniała atmosfera i mnóstwo zabawy sprawiło, że z pewnością ten dzień długo pozostanie wszystkim w pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Biegu Ekologicznego, szkoda, że jest tylko raz do roku.


» Fotoreportaż

Martyna Pracoń

© Wszystkie prawa zastrzeżone